Postupujeme do druhého kola Evropského poháru

Odvetu 1. kola zvládli Zubřané na výbornou. Oproti prvnímu zápasu na Kypru to byl o hodně snadnější úkol. Zubří nedalo svému soupeři sebemenší šanci na postup. Při vší úctě k soupeři to byl domácí tým, který po celou dobu utkání dominoval a byl o tři třídy lepší.

Střelecký účet Zubří otevřel nezastavitelný Miroslav Jurka, v 5. minutě měl na kontě všechny zuberské branky. Zuberský tým se prezentoval takticky vyspělou házenou a velká část vstřelených branek byla z breaků. Až do 20. minuty držel Peter Dávid základní šestku na hřišti, poté však dostala šanci celá lavička a střídající hráči velkou měrou přispěli do listiny střelců.

Zubří tak postupuje do druhého kola, kde narazí na bulharský tým Osam Lovech. O termínu vás budeme informovat.

2.kolo EHF European cup (odveta): HC ROBE Zubří – Apoel HC 40:11 (23:1) | celkové skóre 69:38

Nejlepší střelci: Jurka 10, Dobeš 5, Pšenica a Mičkal 4  – Schodder 3, Asteris, Fekkas a Lemesios 2

Rozhodčí: Beqiri Eshref, Krasniqi Ilir

Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/5 Vyloučení v min.: 6:4

Trenér domácího týmu, Peter Dávid: „Teď to vypadá trochu komicky, že jsme tam byli na výletě, ale ten soupeř byl úplně jiný. Jim vycházelo úplně všechno, ale bylo důležité ten první zápas zažít. Říkal jsem před zápasem že, pokud zvládneme prvních 20 minut tak oni ze odjedou fyzicky. Takticky se nám to podařilo, byl to uragán. 23:1 poločas, to ani nevím, jestli takový výsledek v Evropě existuje. Mohl jsem tak porotovat celý kádr. Přesně tak jsme teď zápas chtěli odehrát, je to moc pozitivní. Pokryli jsme 2 klíčové hráče, to bylo důležité. Diváci byli úžasní, neodešli o poločase a dále povzbuzovali. Dneska utkání splnilo účel.”

Celá fotogalerie na našem Facebooku