Postup starších žáků do Žákovské ligy

Uplynulou neděli odjížděli zuberští starší žáci na kvalifikační kolo Žákovské ligy do Nového Jičína. Celkem se těchto kol organizovalo v rámci celé republiky osm, kdy z prvního místa postoupili do finálové fáze vítězové turnaje a dále čtyři nejlepší družstva na druhém místě. Utkání se hrála na 2x 18 minut v systému každý s každým.

HC Zubří – HC Nový Jičín 15:11 (7:4)

Do úvodního utkání jsem nastoupili nervózně a díky velkému množství neproměněných vyložených střeleckých příležitostí jsme nemohli domácímu družstvo odskočit na bezpečnější rozdíl. Do utkání nastoupili všichni hráči z 16 členného kádru tak, aby si okusili plochu v novojičínské hale.

Zeman Jaroslav, Mikulenka Filip, Randus Jakub 1, Frňka Tomáš, Vavřín Ondřej, Brokeš Josef, Šenkeřík Matyáš, Juříček Jakub, Holčák Jan 5, Onderka Dominik, Štěpán Michal 1, Pavlíček Tomáš 5/1, Onderka Vít, Gašpar Simon, Zeman Dominik, Vičan Filip 3/1

SK Kuřim – HC Zubří 10:12 (6:6)

Ve druhém utkání stál proti nám soupeř z jihomoravského kraje. Družstvo Kuřimi nastoupilo s aktivním obranným systémem, se kterým jsme si nedokázali během prvního poločasu moc poradit. Ve druhém poločasu se nám podařilo soupeři odskočit na tři branky a to bylo rozhodující. Bohužel nás v tomto utkání zrazovaly individuální chyby, kdy jsme byli zbytečně vylučováni díky herní neukázněnosti jednotlivých hráčů.

Zeman Jaroslav, Mikulenka Filip, Randus Jakub, Frňka Tomáš, Vavřín Ondřej, Brokeš Josef, Šenkeřík Matyáš 1/1, Juříček Jakub 1, Holčák Jan 1, Onderka Dominik 2, Štěpán Michal 1, Pavlíček Tomáš 4, Onderka Vít, Gašpar Simon, Zeman Dominik, Vičan Filip 2

HC Zubří – Házená Uničov 34:8 (14:4)

Do tohoto utkání nastoupili od prvních minut zejména hráči rok narození 2010 kdy to pro ně byl zcela první velká zkušenost se Žákovskou ligou. S nejslabším soupeřem na turnaji si poradili na výbornou porazili ho rozdílem 26 branek.

Zeman Jaroslav, Mikulenka Filip, Randus Jakub 9, Frňka Tomáš 3, Vavřín Ondřej, Brokeš Josef 6, Šenkeřík Matyáš 3, Juříček Jakub 1, Holčák Jan 3, Onderka Dominik, Štěpán Michal, Pavlíček Tomáš 1, Onderka Vít 2, Gašpar Simon, Zeman Dominik 6, Vičan Filip

Tatran Litovel – HC Zubří 12:23 (5:12)

Do posledního utkání v kvalifikaci jsme nastupovali proti družstvu z Litovle, které také jako naše družstvo neztratilo v turnaji ani bod. Tudíž mezi námi se rozhodovalo, kdo postoupí přímo do Žákovské ligy a nebo kdo bude čekat na to jak to dopadne v dalších kvalifikačních skupinách. Od prvních minut jsme soupeře překvapili naši aktivní obrannou a z té přecházeli do rychlých útoků. I na obranu v postupném útoku se naši hráči dokázali prosadit a postupně si šli za přímým postupem do Žákovské ligy.

Zeman Jaroslav, Mikulenka Filip, Randus Jakub 1, Frňka Tomáš, Vavřín Ondřej, Brokeš Josef 1, Šenkeřík Matyáš 3, Juříček Jakub 1, Holčák Jan 11/1, Onderka Dominik 2, Štěpán Michal, Pavlíček Tomáš 4, Onderka Vít, Gašpar Simon, Zeman Dominik, Vičan Filip 1

Všechny hráče je potřeba pochválit za to, jakým způsobem se zápas od zápasu zlepšovali a vše to gradovalo utkáním s Litovlí, který byl z naší strany téměř bezchybný. Družstvo ukázalo svou tvář i v době, kdy jsme tahali za kratší konec a nedařilo se naše útočné kombinace zakončit brankou a trápili se. Je třeba vyzvednout náš obranný systém, se kterým jsme navázali na výsledky utkání z podzimní části sezóny. V této sezóně Žákovské ligy se s dalšími 24 družstvy z celé republiky popereme se o co nejlepší konečný výsledek.

Trenér: Josef Mazáč
Vedoucí družstva: Tomáš Pavlíček