Poslední zápas před playoff vyzněl lépe pro nás

Zlomové momenty: Vyrovnaný zápas, jehož vývoj se často měnil. Na konci první poloviny do toho domácí šlápli a do kabin šli s vedením o šest branek. To se jim sice ve druhé půli podařilo navýšit, avšak koncovka zápasu patřila hostům, kteří zahájili stíhací jízdu, jež však o dva góly nevyšla.

Zajímavost zápasu: I když domácí střelecky v první polovině dominovali, v té druhé se trefili jen desetkrát a dali tím šanci Pepinu na zdramatizování duelu.

Nejlepší střelec: Oba nejlepší střelci týmů na obou stranách, tedy Pavel Bajer a Alexandr Moješcik, měli na kontě osm branek.

Co výsledek znamená: Zubří jde do play-off z šesté příčky a narazí na Lovosice, Frýdek-Místek čeká náročná výzva v podobě Talentu.

HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek 29:27 (19:13)

Nejvíce branek: Bajer 8, Přikryl 5, Kyryljuk 4 – Moješcik 8, Gřešek 5, Mlotek 3

Sedmimetrové hody: 0/2 – 2/4 Vyloučení: 4:7 Diváci: 826

Rozhodčí: Tomáš Bubeníček – Tomáš Petruška

Detail zápasu

Trenér hostů, Daniel Valo: “Gratulace domácím k výhře. My jsme nedali velké množství vyložených šancí a Zubří nás trestalo lehkými góly. Nechali jsme je odskočit na sedm až osm gólů a to se tady těžko dohání.”

Trenér domácích, Peter Dávid: “Nechápu, že kluci nedokážou pochopit, že se musí hrát v neustálém tempu. Není možné aby Krupis chytil nespočet balónu, takže kdyby toto nepochytal, byl to to obrovský průšvih. Dali jsme našim mladým hráčům šanci a oni začali pochodovat. Fakt jsem naštvaný z druhého poločasu, představoval jsem si to jinak. Přestalo to být dynamické a diváky to taky nebavilo. Výhra se ale počítá.”

Hráč hostů, Mathias Choleva: “Rozhodl první poločas, my jsme nedali hodně vyložených šancí. Nedokázali jsme ubránit rychlé protiútoky Zubří.”

Hráč domácích, Štěpán Krůpa: “V situaci, kdy bylo jasné, že se nijak tabulkově nijak neposuneme bylo těžké hledat motivaci, zápas jsme chtěli vyhrát pro fanoušky, což se také podařilo. Frýdku jsme to usnadnili a oni snížili na rozdíl dvou branek. My jsme druhý poločas zcela odchodili. S takovým výkonem horko těžko Lovosice ve čtvrtfinále porazíme. Musíme si z toho odnést to, že je potřeba hrát šedesát a ne třicet minut.”