Poslední domácí utkání v tomto kalendářním roce

Utkání proti Hranicím bude posledním domácím utkáním v tomto kalendářním roce. Možná se stane to, že bude poslední v roce vůbec, čekáme však na vyjádření ohledně zápasu s Brnem, které se odložilo ze 7. prosince na neurčito. Co se týče Hranic, jejich výkony se v posledních zápasech zlepšily, nejprve vyhráli svůj první zápas proti Frýdku-Místku a jejich poslední zápas proti Lovcům dokázali vyhrát jejich soupeři až v samotném závěru o gól. Zápas proti Hranicím bývá vždy lokálním derby, což také potvrzuje to, že i když jsou kvality týmů úplně někde jinde, první vzájemné utkání, tedy v Hranicích, nedopadlo úplně dle představ. Byť jsme vyhráli o 9 branek, v poločase to bylo vedení pouze o jediný gól.

Hranice mají bilanci: Lovosice (prohra 23:24), v Brně (prohra 27:21), Plzeň (15:37), Frýdek-Místek (výhra 30:28)

Naše bilance: Frýdek-Místek (výhra 36:26), Jičín (výhra 30:24), Plzeň pohár (výhra 32:28) v Plzni pohár (prohra 35:27)

Předzápasové postřehy

Trenér Peter Dávid

“Tento zápas má nádech nejklasičtějšího derby, které tu je. Minulý zápas jsme se s nimi trápili, vedli jsme poločas jen o góla. Otáčeli jsme ten zápas během druhého poločasu. Tyto zápasy mají jiné pravidla ve smyslu toho, že se jedná o derby, může to být dramatické. V tabulkové situaci je nám jasné, že jsme v roli velkého favorita. Chceme převzít naprostou kontrolu nad zápasem, je však těžké vědět, v jaké fázi zápasu se to stane. Své první body ubojovali doma s Frýdkem a jejich kvalitu zažily i Lovosice teď v posledním utkání.”

Spojka Ondřej Mika

“Čeká nás poslední domácí utkání, nechceme nic podcenit. Soupeře, který má výkony se stoupající tendencí, bychom chtěli doma porazit a nechat tak další dva body u nás.”

15. kolo Extraligy házené: HC ROBE Zubří – TJ Cement Hranice

Zápas začíná v sobotu 18.12. v 18:00

Vstupenky možno zakoupit zde

O celém extraligovém kole si můžete přečíst zde