Porazili jsme Duklu!!!

HC Zubří -HC Dukla Praha 25:22

Toto utkání slibovalo opravdové drama. Zubří šlo o všechno, ovšem jeho měření s Duklou bývá vždy velmi vypjaté a oba celky i jejich fankluby mají mezi sebou zdravou soupeřivost. Od první minuty si Valaši, vědomi si důležitosti dnes rozdělovaných bodů, drželi alespoň jednobrankový náskok. Několikrát se Pražané pokoušeli o zvrat, Zubří si ale šlo za svým. Na palubovce Zubří však dnes zářil Petržala. Ten hned v první třicetiminutovce vychytal zuberským ostrostřelcům hned pět sedmimetrových hodů a domácí házenkáře trápil i ve druhé půli. Ještě deset minut před koncem svítilo na ukazateli skóre vyrovnaných 17:17 a i pak se Dukla stále držela Valachům na rozdíl jediného gólu. O svém vítězství tak nakonec rozhodli Zubřané až v poslední pětiminutovce, kdy si vybudovali tříbrankový náskok 24:21. Nervy na uzdě totiž udrželi Bechný s Václavem a důležité utkání tak Zubřané dovedli do vítězného konce.

Nejlepší střelci Zubří: Bechný 5/2, Václav 4, Mičkal 4
Nejlepší střelci Dukly: Krupa 6/4, Šůstek 4, Kotrč 3
Sedmimetrové hody: 7/2 – 5/4, vyloučení: 2 – 8, rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 1100

Zdroj:chf.cz