Polovičatý výkon na oslabené Lovosice nestačil

Podruhé v řadě se házenkářům Lovosic povedl velkolepý obrat. Na obhájce bronzu ztráceli v poločase čtyři branky, přesto se radují z první výhry proti Zubří od roku 2019.

Lovci většinu zápasu jen neustále dotahovali manko. Skóre díky výborným zákrokům obou brankářů Adamíka a Jakuba Krupy narůstalo jen pomalu, vyrovnané bylo naposledy ve 20. minutě. Zubří si pak výbornou hrou v závěru poločasu vybudovalo čtyřbrankový náskok. Ten začali domácí po přestávce zvolna ukrajovat. Ve 42. minutě mohl ze sedmičky srovnat lovosický Kupa, jeho pokus ale vychytal Štěpán Krůpa. Zubří dál drželo krok a na každý zásah domácích rychle odpovídalo. Až po přestřelce, která přinesla čtyři góly za 47 vteřin, podařilo ze samostatného úniku Chotěborského vyrovnat na 24:24 . Vzápětí se o zem trefil Bogdanić a Lovosice v 52. minutě poprvé vedly. Adamík dál čaroval, v útoku se dařilo především Hniďákovi a dvě minuty před koncem vedli domácí již o tři góly. Závěr si však ještě zkomplikovali dvěma vyloučeními a v čase 59:10 dal kontaktní gól z křídla o tyč Bajer. I ve čtyřech proti šesti si ale dokázal vynutit faul na devítce Horák a sám pak i přepsal skóre na konečných 30:28.

5. kolo extraligy: HK FCC Město Lovosice – HC ROBE Zubří 30:28 (13:17)

Nejvíce branek: Bogdanić 6, Hniďák 6, Chotěborský 4, Malý 4 – Mořkovský 8, Mičkal 6, Bajer 5

Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2. Vyloučení v min.: 6:6. Diváků: 320

Rozhodčí: Milan Hájek – Tomáš Kozler

Roman Jelínek, trenér Lovosic: „Byl to vyrovnaný zápas. Nás v prvním poločase limitovala úspěšnost střelby, kdy jsme sami sebe dostávali pod tlak neproměněnými šancemi. Zase jsme po několikáté v řadě úvodní půli museli dohánět brankové manko. Jsem moc rád, že kluci zápas zvládli a vydrželi hrát celých šedesát minut, i když náš kádr není zdaleka kompletní. Věřím, že vítězství nám nalije optimismus do žil a posune nás zase dále.“

Jan Kupa, spojka Lovosic: „Fanoušci se museli bavit. První půle nám nevyšla, udělali jsme chyby a střelecká úspěšnost nebyla dobrá. Myslím, že jsme zápas otočili silou vůle, věřili jsme, že to dokážeme zlomit. Máme tak dva důležité body do tabulky.“

Peter Dávid, trenér Zubří: „Gratulujeme soupeři k vítězství. Házená se hraje na šedesát minut, což se nám na rozdíl od Lovosic nepodařilo.“

Jakub Krupa, brankář Zubří: „V zápase jsme rozhodně směřovali k zisku obou bodů. Vlastními chybami jsme se ale dostali do fáze, kdy jsme body nezískali.“

Zdroj: handball.cz

Další zápas nás čeká ve středu 28.9., na Vsetíně odehrajeme 3. kolo Českého poháru!