Po kolapsu Zubří si body odvezla Dukla!

Ve 12. kole Triglav pojišťovna extraligy házené chtěli Valaši oživit naděje na postup do první šestky, která v jarní části zajišťuje boje o titul. V domácím utkání přivítali silného soupeře, pražskou Duklu. Trenér domácích Kořínek měl již k dispozici po zranění spojku Libora Horuta a především brankářskou jedničku Petra Orsága. Naopak trenér Dukly Pauza nemohl počítat se střelcem Poláškem, kterého před utkáním skolila viróza. Stejně jako Zubří, ani Dukla ještě nemá pozici v první šestce jistou. Očekávalo se tedy především bojovné utkání.

Začátek utkání se lépe vydařil Valachům, kteří první dvě branky vstřelili ze sedmimetrových hodů po faulech Dukly. Pražané ale vyrovnali hru a po deseti minutách otočili skóre ve svůj prospěch. Zubřané se před zápasem obávali brankáře Dukly Petržaly, který v posledních vzájemných utkáních podával skvělé výkony. To se tentokrát ale nepotvrdilo a zuberští střelci dokonce ve 20. minutě brankářskou jedničku Dukly vyhnali z branky. Oproti minulému utkání s Jičínem se domácímu týmu hlavně podařilo zlepšit obranu a ve 23. minutě se znovu ujali vedení. Zubří se v prvním poločase hlavně opíralo o střeleckou potenci křídel Mičkala se Zahradníčkem, kteří byli takřka neomylní. Do šaten odcházelo Zubří s tříbrankovým rozdílem 16:13.

“První poločas jsme hráli to, co jsme chtěli a byli jsme lepším týmem. Vycházeli jsme z dobré obrany a to byl základ úspěchu” podotkl trenér domácích Aleš Kořínek. Naopak trenér Dukly Pavel Pauza nebyl po prvním poločase spokojen. “Začali jsme velmi vláčně, naopak domácí byli první poločas výrazně lepším týmem, měli jsme štěstí, že jsme ho neprohráli výraznějším rozdílem.”

Po přestávce ale jako by na palubovku nastoupil jiný tým. Ještě prvních deset minut nic nenasvědčovalo tomu, že by jeden z týmů mohl výrazněji odskočit na více něž jednu nebo dvě branky a očekávalo se, že rozhodnutí padne až v samém závěru. Od 15. minuty ovšem jakoby Zubří přestalo hrát a Dukla začala pomalu navyšovat svůj náskok. Domácí dokázali vstřelit od 18. minuty zápasu pouze dvě branky a Pražané každou chybu nekompromisně trestali. Dukla přestřílela Zubří v druhém poločase o devět branek a odváží si tak z Valašska cenný skalp v podobě vítězství 22:29.

“To na co jsme spoléhali v prvním poločase, tedy dobrá obrana a produktivita křídel, nám v druhé půli úplně odešlo. Navíc se přidaly individuální chyby jednotlivců a Dukla takovéto situace trestá” povzdechl si trenér Zubří Kořínek. Naopak trenér hostů Pauza musel své svěřence za druhou půlku pochválit. “Už se nám dlouho nestalo, abychom ve venkovním utkání vyhráli druhý poločas o devět branek. Jsme rádi za výhru, ale nechtěl bych to přeceňovat, čekají nás další těžká utkání” uzavřel hodnocení Pauza.

Zubřané si tak opět přivřeli vrátka do první šestky, která zajišťuje jarní boje o titul. Příští týden je čeká další těžké utkání v Karviné.

Zubří: Orság Janků – Mičkal 5, Zahradníček 4, Randýsek 2, Šustáček 3, Bechný 2, Horut 3, Douda, Šlachta 2, Dědek 1, Václav, Třeštík

Nejvíce branek Dukly: Kotrč 5, Šik 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 6/4 – 4/4. Vyloučení: 4:5. Diváci: 600.