Plzeňské házenkářům Zubří v závěru zhořklo

Zubří, Plzeň – Ani druhý venkovní zápas nové sezony házenkáři Gumáren Zubří nevyhráli. Tradiční plzeňské pivečko Valachům v závěru utkání pořádně zhořklo. V nedělním dopoledním televizním utkání 7. kola totiž úřadující mistři prohráli na palubovce Plzně 21:27 a po šesti odehraných zápasech mají bilanci tří vítězství a tří porážek.

PLZEŇ – ZUBŘÍ 27:21 (9:11)

U nejvzdálenějšího soupeře celé extraligy se házenkářům Gumáren Zubří povedl první poločas, ve kterém po vyrovnaném průběhu rychlými brankami těsně před odchodem do kabin strhli vedení na svou stranu. „Posledních deset minut druhé půle se nám podařilo, stáhli jsme náskok domácích a navíc jsme se utrhli na dvougólový náskok. V těchto fázích to bylo z naší strany dobré,“ chválil si první půli trenér Gumáren Zubří Jiří Mičola.

Ještě i po změně stran Zubřané po dlouhou dobu drželi s domácím týmem vyrovnanou partii a dokonce i vedli. Domácí ovšem čtvrthodiny před koncem srovnali a o všem důležitém rozhodla poslední desetiminutovka, která se úřadujícím mistrům vůbec nevyvedla. V 50. minutě Plzeň poprvé odskočila na dva góly, vzápětí hned na tři a pak už se to se Zubřím vezlo. Tři minuty před koncem už to bylo 24:19 pro Západočechy a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto.

Velmi důležitý moment přišel za vyrovnaného stavu asi deset minut před koncem, kdy byli Zubřané vyloučeni za dost netypický přestupek – příliš mnoho hráčů na palubovce.

„Náš hráč vstoupil o trochu dříve asi tak půl metr nebo necelý metr do hřiště. Všiml si toho delegát a už jsme byli vyloučeni. Byl to jeden z klíčových momentů zápasu. V tu dobu jsme my ztratili dvou až tříbrankové vedení a naopak domácí se dostávali na koně,“ vypíchl jeden z důležitých okamžiků zápas kouč Zubří Mičola. Podle něj byla za porážkou i špatná střelba.

„V rozhodujících momentech jsme měli problémy s útokem, namísto rychlé střelby jsme o tom moc přemýšleli,“ dodal trenér. Druhou půli vyhrála Plzeň dominantně 18:10. Zubří dalo v poslední desetiminutovce pouhé dva góly a nadšeně hrající domácí nakonec dotáhli zápas k poměrně vysokému vítězství o šest branek.

„Vše se zlomilo v posledních deseti minutách. Do té doby to nebyl špatný výkon. V závěru jsme i zkoušeli vysunutou obranu, kluci bojovali a dali do toho všechno, ale nestačilo to. V závěrečných patnácti minutách jsme poslali soupeře do sedla sami, což rozhodlo,“ doplnil Jiří Mičola.

Nejvíce branek: Bečvář 6, Tonar 4/1, Horký a Šindelář po 3 – Jurka 9, Večeřa 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/2. Vyloučení: 3:4. Diváci: 310. Další výsledky: Jičín – Lovosice 24:24, Brno – Dukla Praha 26:22, Karviná – Kopřivnice 36:22, Frýdek-Místek – Hranice 21:36.

zdroj: valassky.denik