Plzeň chce v dohrávce proti rozjetému Zubří udržet domácí neporazitelnost. Lídr extraligové tabulky ale cítí šanci na body

Měl to být v polovině prosince šlágr posledního podzimního kola extraligy. Jenže nakonec bylo všechno jinak. Zápas mezi vedoucím HC ROBE Zubří a domácím Talentem Robstav-M.A.T. Plzeň se neuskutečnil. Úřadující mistry postihla zdravotní indispozice a po dohodě s Valachy bylo utkání odloženo. Zimní pauza utekla a termín dohrávky je tu. Byl stanoven na středu 8. února a oba špičkové týmy změří síly od 18.00 hodin v plzeňské Městské hale na Slovanech.

Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (4. místo, 21 bodů) – HC ROBE Zubří (1. místo, 24 bodů)
Středa 8. února 2017, 18.00
První vzájemný zápas sezony 2016/17: v 15. kole odložen, čtvrtfinále Českého poháru: ZUB – PLZ 28:30

Atraktivní duel je napasován mezi program 16. a 17. kola, a tak oba zúčastněné čeká v tomto týdnu perná prověrka fyzických sil. Lépe je na tom očividně Zubří, které doma bez problémů „vyřídilo“ Hranice (33:20), kdežto Západočeši, kteří se nadále potýkají se zdravotními problémy, horkotěžko vydolovali bodík z půdy „neuctivého“ nováčka z Horního Veselí (29:29).

„Nepodali jsme výkon, na jaký jsme měli. Srážely nás neproměněné šance a technické chyby. To se nám nestává, takhle míče normálně neodevzdáváme. Bojujeme teď hlavně sami se sebou, je nás málo na tréninku a výpadky jsou znát, ale i v improvizovaném složení jsme zápas v Novém Veselí měli bez pardonu vyhrát,“ přiznal trenér Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň Martin Šetlík.

Nyní povede své svěřence do boje proti rozjetému lídrovi. „Pár dní od úvodního zápasu by nám mohlo pomoct, i když to nevypadá, že by někdo z marodů mohl naskočit do sestavy. Spíš si přeju, aby někdo nový neonemocněl… Nicméně hrajeme doma, kde jsme v tomto ročníku zatím všechny soupeře porazili a chceme tuto tradici udržet. Věřím, že naše nasazení bude daleko vyšší než v neděli v Novém Veselí. Je ale fakt, že nám schází možnost se prostřídat a v závěrech střetnutí nám pak ubývají rychleji síly,“ litoval.

Svůj názor přidal i plzeňský křídelník Jan Blecha: „Poslední ztráta v Novém Veselí mrzí, ale my to hlavně musíme hodit za hlavu a koncentrovat se na další zápas. Je potřeba zapracovat na obraně, dostávali jsme některé laciné góly. Doma před skvělými fanoušky chceme naplno bodovat, abychom pak mohli o víkendu jet do Hranic s čistou hlavou. Ono se pořád mluví o tom, kolik máme zraněných, až mě to štve. Prostě to tak je a musíme se s tím vypořádat.“

Zubřané jsou v plné síle

Severomoravané mají v tomto ohledu jednoznačně navrch a sebevědomí jim dodal i poslední vyhraný zápas. „Souboj s Hranicemi dopadl tak, jak měl. Hosté měli problémy se sestavou, my máme naopak nejsilnější kádr za poslední období,“ vrátil se kouč HC ROBE Zubří Andrej Titkov ke snadné výhře, nyní ale jeho tým zajíždí k oslabenému mistrovi.

„Každý zápas začíná za stavu 0:0, naše ambice nejsou malé, ale říct, že jedeme do Plzně jako favorité, se neodvážím. Chceme pochopitelně uspět, troufáme si na ně, ale na druhou stranu je to mistr. Domácí fanoušci vytvoří Plzeňákům skvělou atmosféru a naposledy jsme s nimi doma v poháru prohráli. Každopádně mě ale těší – klepu na dřevo – že kromě každodenních maličkostí nemáme vážnější zdravotní problémy,“ pravil optimisticky zuberský kouč.

V podobném duchu mluvil i na střední spojce hrající Matěj Šustáček: „Momentálně jsme v dobrém rozpoložení. Příprava nám výsledkově vyšla, věříme si i v dalších zápasech. Do Plzně jedeme podpořeni vysokým domácím vítězstvím nad Cementem a pokusíme se předvést co nejlepší výkon.

zdroj: chf.cz