Plán na šestku má velkou trhlinu. Padli jsme doma s Jičínem

Zubří – Vysokou domácí porážkou vstoupili do jarní části TipGames extraligy házenkáři Gumáren Zubří. V sobotním utkání 16. kola úřadující mistři před svými fanoušky nestačili na Jičín, kterému podlehli o osm branek. Porážka je pro Zubří velkou komplikací v boji o první šestku, která si zahraje o titul.

ZUBŘÍ – JIČÍN 20:28 (10:14)

Určitě všichni fanoušci Zubří mají ještě v živé paměti den, kdy zavítali Jičínští na Valašsko naposledy. Bylo to loni na konci května, Zubřané tehdy slavili titul a zápas nemohlo už nic změnit. I přesto jej tehdy Valaši vyhráli a pak propukly velké oslavy. Tentokrát, po osmi měsících od onoho dne, bylo všechno jinak. Domácí, v jejichž kádru došlo jednak v létě po titulu k pořádnému výprodeji, jednak v zimě k menšímu zemětřesení v kádru, od začátku na Jičín pořád kousek ztráceli. Valaši, kterým chyběli Šustáček, Večeřa, Randýsek, Aspridis a naopak už byl v sestavě staronový šéf obrany Pernica a černohorská posila Trifunovič, prohrávali rychle 0:3, pak 1:5 a podobný náskok si hosté udržovali až do poločasu. „Na hráčích byla vidět nervozita. Při četných absencích jsme na silného protivníka museli vyrukovat s hodně mladým týmem, který byl trošku svázaný nervozitou a na hřišti to prostě bylo znát. Soupeř, kterému se vrátily do sestavy všechny opory, si udělal rychlý náskok, který udržoval až do přestávky,“ hodnotil úvodní půli prvního duelu jarní části extraligy trenér Gumáren Zubří Jiří Mičola.

Po změně stran vysvitla pro zuberský tým naděje. Domácí totiž postupně stáhli náskok Jičína až na jednu branku, ale k vyrovnání se už nedostali. Naopak Jičín opět domácím odskočil a postupně si vybudoval největší náskok zápasu a odvezl si z Valašska osmibrankové vítězství. „Jsem rád, že jsme ve druhé půli dokázali zápas ještě zdramatizovat. Kluci do toho dali všechno a dostali se na jednobrankový rozdíl. Pak jsme ale udělali několik technických chyb, kterých hosté dokázali využít. Stahování náskoku nás stálo hodně sil, i proto si pak Jičín udělal tak velký náskok. Velkou roli hrála zkušenost, na kterou jsme se s takto mladičkým týmem nemohli spolehnout tolik jako soupeř,“ bilancoval po prohraném utkání kouč Zubří Mičola.

Pro úřadujícího mistra je domácí porážka velkou trhlinou v plánu probojovat se do první šestky. „Porážkou jsme si dost zavařili, ale ještě není všem dnům konec. Musíme makat dále a rozhodně nic nevzdáváme. Pořád se ještě do konce základní části rozdává hodně bodů,“ burcuje Jiří Mičola.

Zubří: Orság, Koleček – Dědek 5, Václav 4, Mičkal 4, Trifunovič 3, Šlachta 2, Horut 2, Pšenica, Hub, Válek, Bechný, Pernica, Poloz. Nejvíce branek Jičína: Vocásek 7, Král 7/1, Babák 5. Sedmimetrové hody: 1/0 – 2/1. Vyloučení: 3:5. Rozhodčí: B. Frieser, L. Frieser. Diváci: 700.

Další výsledky: Lovosice – Hranice 27:22, Dukla Praha – Přerov 36:22, Kopřivnice – Plzeň 26:38, Brno – Karviná 31:33.

zdroj: valasssky.denik

Hodnocení Trenérů