Oznamujeme novou posilu – Bogdan Djurovic

Představujeme vám první posilu pro nadcházející ročníky extraligy. Je jí černohorský urostlý Bogdan Djurovic. Bogdan bude mít za úkol vyztužit zadní řady naší defenzívy a v útočné fázi z pozice pivota využívat své fyzické parametry. V Zubří se již ukázal v rámci testovacích tréninků, takže měl šanci se poznat i s kluky v kabině. Vítáme tě v klubu Bogdane!

Herní post: pivot Ročník: 2001

Výška: 197 cm

Váha: 104 kg

Národnost: Černá Hora

Přichází z klubu: HC Struga Macedonia

Bývalá působiště: HC Lovcen Cetinje, HC Spartak Subotica, HC Sloboda Tuzla

Kariérní úspěchy: Mistr Černé Hory 2018/2019 Vicemistr Bosny a Hercegoviny 2021/2022 Finalista poháru v Bosně a Hercegovině 2021/2022 Účast v EHF Evropském poháru se Sloboda Tuzla

Národní týmy: U16, U18, U21

Vyjádření Bogdana: „Velice se těším na to být součástí nejlepšího házenkářského týmu Česka. Nemůžu se dočkat začátku sezóny.“

Vyjádření sportovního ředitele Josefa Mazáče: „Po dlouhé době se klub rozhodl angažovat hráče z Balkánu, jelikož český a ani slovenský trh nenabízel hráče těchto fyzických parametrů a zkušeností. Bogdan by měl vyztužit naší obranu společně se stávajícími hráči z předešlé sezóny a v útočné fázi by měl díky svým fyzickým parametrům více spolupracovat s hráči na pozici spojek.“