Ostuda v Litovli: Zubří tvrdě narazilo na půdě nováčka

Zubří – Pořádný šok a mimořádně zákeřný atak na srdeční soustavy připravili házenkáři svým fanouškům ve víkendovém 15. kole, ve kterém zdrcujícím způsobem prohráli na palubovce nováčka soutěže v Litovli.

Zubřané byli prakticky celý zápas bez šance na solidní výsledek. Napomohlo jim ani to, že měli dvakrát méně vyloučených a téměř třikrát více sedmimetrových hodů. V průběhu dokonce prohrávali už o 13 (!) branek a nakonec alespoň v závěru snížili na osmibrankový rozdíl. I tak je porážka u nováčka soutěže zdaleka největší senzací podzimní části extraligy. V posledním kole před dlouhou vánoční pauzou přivítají Valaši nadcházející sobotu od 18 hodin v sousedském derby Hranice.

6184464-litovel-sport-hazena-extraliga-tatran-litovel-gumarny-zubri_galerie-980

LITOVEL – HC Gumárny ZUBŘÍ 31:23 (17:11)

Zubřané sice odjížděli k zápasu bez dlouhodobě zraněných řezníčka a Bechného, navíc chyběli i Zahradníček či Václav, ale i tak byli naprosto jasnými favority. Litovel sice doma už několik silných soupeřů potrápila, ale ani jednou ještě nebodovala. Tentokrát to ovšem byla pro domácí jedna velká a krásná pohádka se šťastným koncem. Zubřané od začátku výrazně ztráceli, domácí slovutnějšího soupeře a trojnásobného mistra extraligy zaskočili a válcovali jej ud prvních minut. Už po osmi minutách vedla Litovel 6:2 a kdo čekal, že favorit se jen pomaleji rozjíždí a postupně se zahřeje a splní povinnost, ten se hluboce mýlil. Domácí vedení neustále navyšovali až na poločasových šest branek. Kouč hostů Jiří Kekrt po zápas přiznal, že špatný úvod byl pro zápas dost významný. „V prvním poločase jsme soupeře značně podcenili v útoku a tím jsme se dostali do velké křeče, přitom to mělo být obráceně,“ konstatoval zklamaně po utkání kouč Gumáren.

V poločasové pauze živá voda v kabině Zubří zřejmě nebyla k dispozici, a tak trápení favorita pokračovalo a Valaši si kalich hořkosti vypili až do dna. V euforii hrající domácí, kteří se opírali o Baránka v brance a skvěle střílející Juříčka a Konšela, v jednu chvíli vedli až o 13 (!) branek (47. – 27:14) a bez sebemenších problémů dotáhli zápas do jistého vítězství. Korekce Zubří v závěru už jen upravila konečný rozdíl na osm branek. V táboře domácích, kteří doma vyhráli vůbec poprvé v sezoně, tak panovala obrovská radost. „Z první domácí výhry jsme opravdu nadšení. Vítězství bylo velmi cenné z toho důvodu, že jsme dlouho nezískali dva body. Pro kluky, kteří chodí každý den do práce a ještě k tomu musí zvládat tréninky, to byla ta nejlepší odměna. První poločas se nám velmi povedl z hlediska útočné hry, výborně zachytal Baránek. Ve druné půli to bylo jen o tom, jestli udržíme herní disciplínu a taktické pokyny. To se nám až na posledních pět minut dařilo a my mohli slavit,“ radoval se z velké výhry kouč Litovle Lubomír Krejčíř.

Zubří: Orság, Krupa – Šlachta 6/5, Hrstka 3/2, Kašpárek 3, Přikryl 3, Šustáček 3, Šíra 2, Dědek 1, Reček 1, Horut 1, Douda, Hub. Nejvíce branek Litovle. Konšel 8/3, Juříček 8, Schmalz 6, Barabáš 4,. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/3 – 8/7. Vyloučení: 6:3. Diváci: 450.

Autor: Marek Havran