Open mistrovství kadetů ve Švédsku

Po dvoudenní přípravě v Hustopečích u Brna se kadeti ČR přesunuli do Göteborgu, kde ve dnech 2.-7.7. proběhlo otevřené mistrovství světa hráčů do 17 let. V těžké základní skupině jsme se nejdříve utkali s Chorvatskem. Jednalo se o první zápas našeho výběru po sedmi měsících, ve kterém se nakonec z vítězství o dvě branky radoval sehranější a fyzicky vyspělejší soupeř. V odpoledním utkání jsme jednoznačně o dvanáct gólů přehráli ofenzivně laděný tým Brazílie. Druhý hrací den jsme ráno nastoupili proti dobře hrající Francii. Po nerozhodném poločasu se prokázala kvalita soupeře, který nás přehrál o šest branek. Odpoledne jsme sehráli vyrovnané utkání proti kvalitnímu družstvu Rumunska, které lépe zvládlo koncovku a o gól zvítězilo. Do první osmičky postupovaly první dva celky ze čtyř skupin. Na nás tak čekaly boje o 9.-16. místo. Třetí den jsme nejdříve porazili Lotyšsko a v odpoledním utkání dobře hrající Estonsko. Další den nás čekal jen jeden zápas, a to se silným Polskem, jehož výkonnost každým dnem rostla. Vzhledem k ostatním výsledkům se jednalo o utkání, které mělo velmi podstatný význam na celkové umístění našeho družstva. Po vyrovnaném prvním poločasu se kluci semknuli a týmovým výkonem nakonec jednoznačně o pět gólů zvítězili. Tímto jsme si zajistili první místo ve druhé skupině a měli před sebou již jen jeden zápas o konečné umístění. V pátém hracím dnu jsme tak ve velké hokejové hale sehráli poslední utkání, ve kterém jsme zvítězili nad bojovným a fyzicky silným výběrem z Faerských ostrovů. Zajistili jsme si tak konečné výborné 9.místo z dvaceti družstev. Zvítězilo Španělsko před Francií a domácím Švédskem. Mít trošku příznivější los na základní skupinu a trochu více času na přípravu, mohlo být naše umístění reálně i mezi 4.- 6.místem, což ale není úplně podstatné. Hlavním cílem tohoto velkého mezinárodního turnaje bylo sbírat zkušenosti do budoucích mistrovství. Pro hráče byl tento týden obrovským přínosem, neboť zde sehráli spoustu vyrovnaných a těžkých utkání s kvalitními soupeři a poznali prostředí vrcholné akce.

Za TCM Zubří ve Švédsku byli hráči Sebastian Kunert, Daniel Mahušek a Marek Sosnowski. V realizačním týmu pak MUDr.Monika Kačírková, fyzioterapeut Ladislav Polášek a hlavní trenér Pavel Hrachovec. Děkujeme všem za vzornou reprezentaci nejen české, ale i zuberské házené.