Oficiální stanovisko HC Gumárny Zubří k rozhodnutí SK ČSH ze dne 31.3.2015 ve věci výsledku utkání Extraligy ČSH č. A134 mezi družstvy HC Gumárny Zubří a HCB OKD Karviná.

Rozhodnutí soutěžní komise ČSH je pro nás nepřijatelné a je v rozporu s platnou legislativou a soutěžním řádem ČSH. Pozastavujeme se m.j. nad tím, že klub, který nerespektuje soutěžní řád a nařízení soutěžní komise je pokutován částkou pouze 5000 Kč, přičemž postižený klub je povinen zaplatit 3000 Kč, aby bylo možné vůbec projednat jeho námitku. Je nepochopitelné, že rozhodnutí soutěžní komise (opakování 7m hodů) vydané po sobotním zápase (sděleno telefonicky v sobotu 21:25 panem Konečným, elektronicky v neděli 7:45 hod. panem Novákem) nebylo ze strany klubu HCB OKD Karviná akceptováno, a to v návaznosti na jednání mezi HCB OKD Karviná a panem Alešem Pospíšilem (prezident ČSH). Tuto skutečnost potvrdil prezident HCB OKD Karviná pan Roman Farář na technické poradě před utkáním v neděli 29.3.2015 v cca. 11:00. Jednáním pana Pospíšila byl takto ovlivněn závěrečný verdikt SK ČSH, která byla tímto postavena prakticky před neřešitelnou situaci. Výsledkem je rozhodnutí SK ČSH ze dne 31.3.2015, které obsahuje spoustu zavádějících a nepravdivých informací, ke kterým se vyjádříme po skončení čtvrtfinálové série.

v Zubří dne 2.4.2015

výkonný výbor