Odvolací a kontrolní komise zrušila rozhodnutí Řídícího orgánu Extraligy! Stav série je 1:1!

Dnes 4. 5. 2018 ve 13:53 byl zaslán verdikt Odvolací a kontrolní komise (OKK) na Český svaz házené, kde  Odvolací a kontrolní komise zrušila rozhodnutí Řídícího orgánu Extraligy mužů ve věci druhého semifinálového zápasu play-off HC ROBE Zubří – Talent ROBSTAV – M. A. T. Plzeň ze dne 29. 4. 2018. Podle tohoto rozhodnutí OKK je tedy výsledek druhého utkání ČSH platný. Stav semifinálové série je 1:1 a série se dle původního rozpisu o víkendu přesouvá do Plzně, případné páté utkání se bude hrát v Zubří 8. května.

Rozhodnutí komise vítáme. Po celou dobu jsme si byli jisti, že je právo na naší straně. Je nám líto, že řešení celé situace vyvolalo tak mnoho emocí. Vítáme fakt, že se nakonec o letošním finalistovi extraligy rozhodne na hřišti.

Vyjádření OKK:

„OKK ČSH rozhodla všemi svými členy, avšak s vyloučením Ing. Jiřího Opavy (důvod, pro který se vyloučil z rozhodování, bude uveden v písemném vyhotovení rozhodnutí), že se ruší rozhodnutí Řídícího orgánu Extraligy ČSH ze dne 2. 5. 2018 k utkání A167. Proti tomuto rozhodnutí není přípustné odvolání. OKK ČSH žádá odpovědné orgány ČSH o neprodlené uveřejnění tohoto rozhodnutí na webové stránce ČSH a o okamžité doručení zprávy o zrušujícím rozhodnutí oběma klubům z důvodu probíhající play-off. Písemné vyhotovení rozhodnutí s odůvodněním bude následovat v následujících dnech.“