Odvetu prvního kola Evropského poháru chtějí mít Zubřané ve své režii

I přesto, že zuberští házenkáři v úvodu prvního kola Evropského poháru porazili Kypr 27:25, se svým výkonem nejsou zcela spokojeni. V odvetném utkání, které je čeká v sobotu 18. září na domácí palubovce, se chtějí ze svých chyb poučit a s jistotou v Evropském poháru postoupit.

 

Kyperský celek Apoel HC byl pro Zubřany jednou velkou neznámou. Informací o tamější házené neměli mnoho. Prostředí i hra jižanů je překvapily. „Je to úplně něco jiného, než na co jsme zvyklí tady u nás v Česku. Jiná mentalita, styl hry, ale také vizuální podoba haly,“ uvedl trenér Zubřanů Peter Dávid. Na dlouhé přizpůsobování nebyl čas. „Jejich hra postrádala systém, takže dělali věci, na které z české ligy nejsme zvyklí. Neustále nás zaskakovali netypickými pohyby a nečekanou střelbou,“ doplnil Bohdan Mizera.

 

Přesto se Valachům v utkání podařil vypracovat pětibrankový náskok a do šaten odcházeli za stavu 11:16. Ve druhé půli se jim rozdíl podařilo ještě zvýšit. „V jednu chvíli jsme vedli, myslím, až o sedm gólů. Pak jsme ale trochu prostřídali sestavu a vypadli z rytmu. Soupeř, který využil závěr utkání na maximum, tak skóre zkorigoval na konečný stav 27:29,“ zhodnotil kouč Dávid, který však onen dvoubrankový náskok považuje za dostačující.

 

V domácí hale chtějí mít Zubřané odvetu ve své vlastní režii. „Chceme hrát koncentrovaněji, bez chyb a dát si pozor na jejich překvapivé střely. Musíme se soustředit na svoji hru a ne se jen přizpůsobovat stylu soupeře, to by nedopadlo dobře,“ uvedl zuberský brankář Šimon Mizera. K lepší připravenosti pomohou také informace získané z prvního duelu. „My nyní víme, jak je jejich tým nevypočitatelný. Na to se dá připravit jedině tak, že budeme neustále obezřetní a pozorní. Také máme vytipované silné kyperské opory, na které je třeba dát si pozor,“ prozradil Dávid.

 

Výhodou domácího prostředí bude také silná fanouškovská opora. „Jsme moc rádi, že už zase můžeme hrát před diváky. Atmosféra dělá hrozně moc. Bez nich jsme se kolikrát při utkání cítili jak na tréninku,“ dodal Bohdan Mizera.

 

Odvetné utkání se odehraje v zuberské ROBE aréně v sobotu 18. září od 18:00.

 

Kamila Krupová

 

 

banner2