O vítězství Plzně se rozhodlo až v závěru

Zlomové momenty: Západočeši vlétli do utkání bleskově a již po šesti minutách hry vedli o čtyři branky. Náskok si sice udrželi až do poločasu, jenže po startu druhé půle dokázalo Zubří srovnat. Klíčových bylo posledních deset minut hry, kdy domácí vstřelili pouze tři góly, zatímco Talent hned šest.

Zajímavost zápasu: V kalendářním roce 2023 se oba celky střetly už pošesté, hned pětkrát vyšla z duelu vítězně Plzeň.

Nejlepší střelec: Devatenáctiletý Jakub Cibulec se stal nejlepším střelcem Zubří se šesti trefami v utkání. Na druhé straně úřadoval kanonýr Nikola Kosteski, jenž zaznamenal ještě o gól více.

Co výsledek znamená: Plzeň zůstává jediným neporaženým týmem a má jednobodový náskok na druhou Duklu. Zubří má ze šesti zápasů padesátiprocentní bilanci a momentálně se nachází ve vyrovnaném středu tabulky.

HC ROBE ZUBŘÍ – TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE 30:35 (16:19)

Nejvíce branek: Cibulec 6, Bajer 6, Kaminski 5 – Kosteski 7, Bláha 6, Šindelář 6

Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2 Vyloučení: 5:6 Diváci: 843

Rozhodčí: Jiří Králíček – Milan Letev

Detail zápasu

Trenér hostů, Petr Štochl

“Tady se hraje velmi těžce. Jsem velmi rád, že jsme ten zápas nakonec zvládli, byť byl posledních pár minut otevřený. Kluci dokázali vedení, které si budovali, udržet. Pomohl nám Karel Šmíd. Ten výkon byl poznamenaný zdravotní situací u nás v týmu. Jsme rádi za body i za bojovnost. Věřím, že se dáme dohromady a zápasy budou kvalitnější.”

Trenér domácích, Peter Dávid

“Gratulace Plzni. Náš zdravotní stav ani nebudu komentovat, my jsme nehráli ještě nikdy kompletní. Rozhodla zkušenost, my jsme to prohráli v našich přesilovkách, beru i na sebe chybu, kdy jsem tam poslal osmého hráče a byli jsme nakonec v oslabení. Rozdíl je ve ztracených balonech, Plzeň dva, my devět. Totálně nám to uteklo v závěru, Karel Šmíd zabral a bylo. Plzeň je někde jinde. Každý den doufám, že se někdo ze zraněných vrátí.”

Hráč hostů, Jakub Douda

“Jsme hrozně rádi, že jsme potvrdili domácí výhru s Karvinou, to bylo důležité. Jsme rádi, že jsme vyhráli.”

Hráč domácích, Ondřej Mika

“Já jsem spokojený s nasazením našeho týmu. Šli jsme naplno a to myslím fanoušci ocenili. Opakují se rozhodující situace, kdy hrajeme vyrovnaně a děláme chyby jako starší, možná mladší žáci. Potřebujeme na tom zapracovat, protože si myslím, že dokážeme hrát vyrovnaně s každým. Když toto zlepšíme, věřím, že budeme plnohodnotný soupeř pro celou Extraligu a budeme se moct dívat na vrchní příčky.”

Další utkání hrajeme na půdě Brna v předehrávce 9. kola ve středu 18. října