O víkendu na turnaj do Hlohovce!

V sobotu (17.1.) Dopoledne odstartuje zápasem SPORTA – Zubří 3. ročník Mezinárodního házenkářské turnaje mužů MAYNET CUP 2015. Pozvání něj přijali kromě druhého týmu české extraligy i nováček maďarské nejvyšší soutěže Balmazújváros a tradiční účastník rakouské ligy Krems. Příznivců na zajímavou házenkářské konfrontaci tentokrát zve domácí lodivod Martin Lipták.
„MAYNET CUP si v průběhu tří let získal své renomé a na třetím ročníku se setkají různé házenkářské styly a kvalitní soupeři. Zubří se před probíhající sezónou výrazně posílilo, což potvrzuje jeho postavení v tabulce a jsem přesvědčen, že bude bojovat o mistrovský titul. Oporou je levoruký reprezentant Řezníček, který přišel z Francie, v kádru je i další reprezentant Martin Hrstka.
Krems v rakouské lize postoupil do play off, v bráně má bývalého slovenského reprezentanta M. Shejbala, je to velmi dobrý tým například is levákům Vlatko Mitkovom, reprezentantem Makedonie. Balmazújváros je sice nováček maďarské ligy, ale velmi ambiciózní klub. Poprvé jsme na sebe narazili na turnaji v Zubří před rokem, produkuje rychlou házenou a hraje za něj i Marek Kovačech z Topoľčian. „

maynet
Podle slov trenéra Liptáka je turnaj pro sporty výbornou přípravou před nadstavbové části extraligy. „Čekají nás tři těžké zápasy během tří dnů. Až na Olejár, který absolvuje příští týden artroskopii kolene s prognózou návratu do 2-3 týdnů, je zbytek kádru zdravý. V pořádku se vrátili reprezentanti, naplno trénuje i Michal Holdoš, takže si myslím, že se vyplatí přijít a fanoušci si během dvou dnů přijdou na své. “
Vítězem minulého ročníku MAYNET Cupu se stal polský Mielec – ten však prvenství kvůli neúčasti neobhájí, v premiérovém ročníku zase uspěla domácí SPORTA. Po šesti odehraných duelech bude známé nejen jméno vítěze, ale i nejlepšího brankáře, hráče i střelce turnaje. Vstupné na celodenní sobotní program je 4 eura / senioři 2 eura, odpolední program zpestří i dva přípravné zápasy dorostenců SPORTY proti Zubří. V neděli je vstup za poloviční cenu.

PROGRAM MAYNET CUP 2015:
SOBOTA (17.1.) – 10 h: SPORTA – Zubří, 12 h: Krems – Balmazújváros, 17 h: Krems – Zubří, 19 h: SPORTA – Balmazújváros. NEDĚLE (18.1.): 10 h: Balmazújváros – Zubří, 12 h: SPORTA – Krems, 13,30 h: slavnostní vyhlášení výsledků turnaje.

zdroj: sporta.sk