Nový manažer klubu Handball club Zubří / ROZHOVOR

Od 1. 11. 2017 je na pozici manažer klubu nově pan František Baláš, který tak ve funkci vystřídal pana Pavla Mikulenku. Pan Pavel Mikulenka pracoval v klubu 3 roky a i díky němu je klub silný a zdravý. Pan František Baláš má za sebou práci v manažerských pozicích významných firem jako marketingový ředitel nebo obchodní ředitel. Několik let také působí v mediální oblasti a to jako moderátor komerčních rozhlasových stanic a také jako reportér televizního zpravodajství.

Proč jste přijal nabídku klubu stát se klubovým manažerem?

„V prvé řadě to byla velká výzva něco změnit i ve svém životě a třeba poznat nové prostředí a nové lidi. Rozhodně práce tohoto typu může být zajímavá. Vždy jsem preferoval práci, která mě bavila a pracovat ve sportovní branži může být zábava i přestože to není jednoduché. Tvrdím, že pokud se lidi prací baví a baví je, tak je to na výsledku znát. V neposlední řadě také rozhodl jakýsi patriotismus, který je cítit z lidí v klubu. Hrdost, srdce, ale i pokora lidí okolo klubu je cítit a to mám rád. V okamžiku, kdy nabídka přišla, jsem uvažoval o nějakých změnách a tak si to hezky časově sedlo.“

Co chystáte v nejbližších dnech změnit nebo udělat?

„Především se potřebuji lidově řečeno rozkoukat. Musím se seznámit s chodem klubu a seznámit se stávajícími partnery klubu. Rozhodně není potřeba v tomto okamžiku dělat nějaké dramatické změny. Klubu se daří po sportovní stránce a je ekonomicky stabilizovaný.  Samozřejmě financí není nikdy dost, takže se budu snažit získat i další partnery a rád bych přivedl i nějaké z oblasti mimo tento region. Je to teď trochu složitější, protože naše házenkářská hala i s celým zázemím prochází velkou stavební rekonstrukcí a tak jsme nuceni improvizovat. Vím, že až budeme zase ve svém, tak se nám všem hodně uleví. Nechci nic předem slibovat, ale chtěl bych v budoucnu zapracovat na lepším servisu ve vztahu k našim partnerům a fanouškům, více marketingově pozvednou značku klubu, zlepšit publicitu klubu a udělat ze zuberské házené zábavu pro celou rodinu. Vše ovšem chce svůj čas, takže půjdeme krok za krokem a tím naznačuji, že preferuji týmovou hru a to ne jen na palubovce.“

Co říkáte na výsledky extraligového týmu, který vede tabulku?

„Výsledky jsou excelentní a to nejen v mužském áčku. Vedeme extraligu, starší dorost také vede svou ligu a i ostatní družstva jsou na špici ve svých soutěžích, co více si přát. Hodně se mi líbí, jak se v Zubří pracuje s mládeží. Zatím nevím, jak toto dělají jinde v jiných klubech, ale mám pocit, že v práci s mládeží je Zubří unikátní a to má samozřejmě vliv na úspěchy klubu, tak i samotných hráčů, které se nám dlouhodobě daří dodávat do všech reprezentačních výběrů. Výsledky jsou super, jen k nim musíme neustále přistupovat s pokorou, ale tak je to v jakékoliv lidské činnosti. Přál bych si, aby se nám dařilo a aby ty výsledky dělaly radost i našim fanouškům.“

Sledujete házenou pravidelně?

„Dříve jsem se jí moc nevěnoval, ale momentálně ji sleduji pravidelně, protože to souvisí s mou prací. Věřím, že mne kolegové z klubu vtáhnou do hry. Jako dítě jsem házenou miloval a dokonce jsem byl velkým fanouškem Dukly Praha (doufám, že mě to naši fanoušci nebudou zazlívat), ale aktivně jsem si na ni pouze hrál jako prcek před barákem se sousedy.“

…a co jiné sporty?

„Sport mám rád. Sleduji, jak se daří vsetínským hokejistům, protože jsem jejich fanouškem a taky jsem po očku sledoval úspěch vsetínských nohejbalistů, kteří získali letos poprvé titul mistrů ČR. Sport v televizi to je pro mě velký relax. Na stadionu jsou to spíše nervy, protože jsem emotivní. Rád si zajedu na kolo, tenis a v zimě badminton. Vše jen amatérsky pro radost z propoceného dresu.“