„Nic závažného bych v tom nehledal. Dostal jsem nabídku a tu jsem přijal,“ říká Michal Tonar

Současný trenér HC ROBE Zubří Michal Tonar přechází od příští sezóny do pražské Dukly. Žádné drama v tom ale není. „Hlavním důvodem je, že bych se chtěl vrátit domů. Do Prahy bych mohl dojíždět,“ řekl v rozhovoru. Letošní sezónu chce dotrénovat na 100 %.

Proč jste se rozhodl ze Zubří odejít?

Dostal jsem nabídku z Dukly, kterou jsem se po zvážení rozhodl přijmout. Lákadlem pro mě bylo, že bych mohl být zase doma v Plzni a do Prahy dojíždět.

Jaké další faktory vaše rozhodnutí ovlivnily?

Myslím si, že žádné další faktory ani nehrály roli. Situace v Dukle je dost podobná jako v Zubří. V obou týmech je plno mladých perspektivních hráčů, se kterými mě spolupráce baví.

Rozhodoval jste se dlouho?

Nabídku z Dukly jsem dostal někdy v prosinci a zanedlouho potom jsme v Zubří jednali o další sezóně. Myslím, že bylo fér pro obě strany domluvit odchod nyní, kdy má vedení klubu dostatek času na to najít nového trenéra.

Jak na vaše rozhodnutí reagovali v klubu?

Když jsem oznámil, že půjdu o dům dál, byli možná někteří překvapení, ale takové věci se ve sportovním odvětví zkrátka dějí. Rok co rok se situace mění. Já jsem se chtěl vrátit domů a naskytla se mi příležitost, kterou jsem přijal. Víc bych v tom nehledal. Tuhle sezónu chci ale dokončit na 100 %. Máme před sebou velký úkol dostat se do play-off. Nechci se loučit neúspěchem, že se budeme krčit na předposledním místě.

Jak budete na Zubří vzpomínat?

Pro mě bylo Zubří vždy jedním z těch příjemnějších míst, kam jsem rád jezdil i jako soupeř. Poznal jsem tady spoustu nových přátel a doufám, že ta přátelství přetrvají i po mém odchodu.

Autorka: Kamila Krupová