Nic jiného než titul mě nezajímá, říká tahoun házenkářů Zubří Řezníček!

Zubří – /ROZHOVOR/ Jsou rozjetí, ale ani třítýdenní reprezentační přestávka je prý v cestě za snem nezastaví. „Všichni mají podmínky stejné, navíc já osobně si nyní rád odpočinu a doléčím šrámy. Každopádně výsledky v základní části a kádr máme na to, abychom mysleli na metu nejvyšší.
zubri_litovel_0011
Mě nic jiného než titul nezajímá,“ netají se tahoun extraligových házenkářů Zubří 30letý Tomáš Řezníček, který po návratu ze zahraničních angažmá tuší „se svým“ klubem úspěch.

Ale poslední utkání a druhý skalp mistrovské Plzně měly docela divoký průběh. Proč?

To už jsme hodili za hlavu, důležité bylo vítězství. I když vedete v poločase o osm branek, nic to neznamená. Přitom my nepolevili, ale soupeř přidal. Nejdůležitější je, že jsme zvládli koncovku, ukázali sílu s morálkou a i napodruhé porazili mistra. Sebevědomí nám opět porostlo. (úsměv)

S druhým místem po základní části jste spokojen?

Rozhodně. Lepší by bylo zvítězit, ale Dukla získala o bod více a byla v tomto ohledu lepší. Velký problém v tom ale nevidím, i druhé místo je dobrá výchozí pozice před vrcholem sezony. Lámat chleba se bude v play-off, to je zcela jiná soutěž, o čemž jsme se loni sami přesvědčili.

Který zápas základní části považujete za nejpovedenější?

Každopádně vítězství v Plzni, kde se hned tak nevyhrává, mezi nejlepší patřil i ten v Lovosicích. Naopak bolí domácí ztráty s Hranicemi a Karvinou, to se nesmí stávat.

Vy osobně jste vyladil formu v pravý čas, jste na vrcholu sezony?

Doufám, že ano. Stejně jako že vydrží i po nadcházející docela dlouhé přestávce. Každopádně neladím svou formu nějak speciálně, každý zápas hraji nejlépe, jak umím.

Zatím jste nastřílel v průměru okolo šesti branek na zápas. Je to vaše lepší sezona?

Statistiky moc nesleduji, zásadní je pro mě úspěch týmu. Pokud vyhrajeme, je mi jedno, jestli dát deset nebo jeden gól. Nejdůležitější je, že mi na rozdíl od minulého roku, kdy jsem vynechal asi patnáct zápasů, přeje zdraví. Letošní sezona zatím ode mne není špatná, ale ani nic extra. Dokážu hrát ještě lépe.

Celkově se vašemu týmu letos docela vyhýbala zranění…

A to je právě základ úspěchu. Vesměs každý má základní osu týmu, a když se zraní jeden dva hráči, je to poznat. Vedle štěstí je základ ke zdravé sezoně i vyvážená příprava a to u nás rozhodně je.

V cestě za medailemi se vám opět postavila Karviná. Nemáte obavy?

Když chcete medaile, je jedno, kdo proti vám stojí. Chceme být první, kádr na to máme. Mně osobně je jedno, jestli ve čtvrtfinále hrajeme s Karvinou nebo Plzní. Úkol zní jasně, vyřadit nejbližšího soupeře. (úsměv)

Loni vás ale Karviná zaskočila a ukončila sezonu. Jak na sérii zpětně vzpomínáte?

Byla divná. (smích) Byli jsme papírově lepší, ale vše se nějak sešlo, jak ty sedmičky, tak další věci okolo a dohromady. Jsme dost ponaučeni, i tato negativní zkušenost nás posunula dál. Už je to ale minulost, zapomenuto a já pevně věřím, že přes Karvinou přejdeme. Máme lepší tým než soupeř. Navíc oni mají úzký kádr postižený zraněními, naopak my čtrnáct vyrovnaných házenkářů.

Co budete během dlouhé přestávky pilovat?

Všechno – obranu a rychlý protiútok – to je základ moderní házené. Odehrajeme i nějaké přípravné zápasy, zůstat bez nich by nebylo ideální. S kým, kde a kdy to bude, ale zatím nevím.

Rozhodně ale budete asi spoléhat na diváky, kteří patří k nejlepším v extralize…

To rozhodně, jsou naším povoleným dopingem. Letos hrajeme špičku a fanoušci na nás chodí, za což jsme šťastní. Naposledy v sobotu byl plný dům, to se pak hraje jinak. Prostě bomba. Navíc víme, že budou s námi jezdit i na palubovky soupeřů, už se těším na jejich hlasitou podporu v Karviné. (úsměv)

Více ZDE

banner2

You may also like...