Nepřipustili jsme žádné drama. Hranice jsme porazili o jedenáct branek

Dokázali jsme to. Díky dvěma bodům s Hranicemi jsme si pojistili účast v play-off a jdeme na pražskou Duklu! Zápas Hranicemi se vyvíjel pro nás již od začátku.

Zlomové momenty: Klíčový byl pro vývoj utkání hned jeho úvod. Zubří v něm Hranicím odskočilo do vedení 7:1, které bylo dostačující. Cement se sice dotáhl na skóre 11:7, ale Valaši poté opět zabrali a odskočili do vedení 18:7. Ve druhé půli se ještě hosté dokázali dostat na sedmibrankové manko, ale Robe si zápas v klidu pohlídalo.

Zajímavost zápasu: Jeden z celkových dvou bodů uhráli na podzim Hranice právě proti Zubří. Nyní už však Robe neklopýtlo a jako papírový favorit s přehledem zvítězilo.

Nejlepší střelci: Utkání mělo dva výjimečné střelce. Na straně Zubří exceloval Lukáš Mořkovský, který vsítil 12 branek. Zranění z reprezentačního srazu naštěstí nebylo vážné a zuberský mladík si zachovává skvělou formu. Za Hranice se devětkrát prosadil Sead Sirčo.

Co výsledek znamená: Valaši díky vítězství poskočili na šesté místo tabulky a v play-off narazí na Duklu. Naopak Hranice zůstanou i nadále s dvěma body poslední a v boji o záchranu je čeká těžký úkol, aby se vyhnuly baráži.

HC ROBE ZUBŘÍ – TJ CEMENT HRANICE 41:30 (24:13)

Nejvíce branek: Mořkovský 12, Havran 5, Mazurek 5 – Sirčo 9, Andrš 6, Padalík 6/1

Sedmimetrové hody: 2/3 – 1/2, Vyloučení: 4:5, Diváci: 933

Rozhodčí: Tomáš Bubeníček – Tomáš Petruška

Zápis a průběh utkání

Radim Brož, trenér hostujícího týmu: „Gratuluji Zubří k vítězství a postupu do play-off. My jsme do zápasu šli s určitým cílem, připravovali jsme se na to celý týden, ale ukázala se kvalita Zubří, hlavně v prvním poločasu, kdy ho ovládli a zápas rozhodli. Pro mě je pozitivní, že jsme si do druhého poločasu něco řekli a dodrželi jsme to. Nezabalili jsme to, to byla jediná pozitivní věc v zápasu. Jedeme dál, teď nám právě začíná sezóna, musíme se připravit na play-out. Musíme zachránit Hranice v extralize, co všichni chceme.”

Peter Dávid, trenér domácího týmu: „My jsme byli neskutečně nažhavení, nechtěli jsme ať se zápas tahá, to byl cíl do prvního poločasu. Měli jsme jen tři nebo čtyři hloupé minuty, ale jinak to bylo v pohodě. Druhý poločas jsme začali trochu laxně. Tam jsme spálili dost šancí, tam se Hranice dostaly do hry. Naštěstí se nepřiblížily. Když jsme to měli rozhodnuté, obměnili jsme to. My jsme rádi, úlohu jsme splnili. Těšíme se už na Duklu, jsme rádi, že jsme v play-off. Jsme v nekomfortní pozici, hrajeme první zápasy venku, ale jsme za to šťastní.”

Filip Dořičák, hráč hostujícího týmu: „Gratuluji Zubří k postupu do play-off. Za mě je škoda toho prvního poločasu, nedokázali jsme ubránit, Moře si s námi dělal co chtěl. Ve druhé půli jsme se zlepšili, hlavně v zakončování. To si můžeme vzít do dalších bojů. První poločas hrůza, ve druhém bych našel pozitiva.”

Lukáš Mořkovský, hráč domácího týmu: „Řekli jsme si, že do toho šlápnem hned ze startu. Ve druhém poločasu jsme do toho nešli naplno. Teď se těšíme na Duklu.”

Další utkání hrajeme už teď ve středu 22. března, začíná play-off. Hrajeme venku s týmem HC Dukla Praha.