Nedáme se! O medaili se ještě porveme, slibuje Lukáš Václav

Zubří – Porážkou si mohli přibouchnout dveře k medaili. Zubřané však nedělní dopolední televizní zápas s Jičínem zvládli skvěle. Lídra tabulky přesvědčivě přehráli, na cestu domů mu přibalili sedmibrankovou nadílku (30:23) a sami se tak vrátili do boje o medaile.

Valaši tak opět potvrdili, že doma jsou v nadstavbě velice silní a vyhráli i třetí duel před svými fanoušky. „Doma hrajeme úplně jinak, než venku. Je to pro nás jaksi jednodušší. Tímto bych chtěl moc poděkovat našim fanouškům za skvělou podporu. Doma se nám hraje skvěle, a je to jejich dílo,“ děkoval po vítězném utkání fanouškům Zubří Lukáš Václav. Podle mladé spojky Zubří bylo jedním z klíčů k zápasu odhodlání a bojovnost domácího celku. Naopak Jičín pod dojmem blízkosti možného titulu zkolaboval. „Asi jsme nebyli pod takovým tlakem jako soupeř. Zahráli jsme celý zápas srdíčkem a o tom to celé bylo. Drželi jsme plné nasazení až do konce a dotáhli jsme to k poměrně vysokému vítězství,“ hodnotil povedený duel Lukáš Václav, autor tří branek vítězného družstva.

zubri_jicin_20130202_0035

Zubří v zápase až na prvních pět minut zcela dominovalo. Na čtvrtý pokus tak Jičín v sezoně konečně porazilo. „Měli jsme za úkol tvrdě bránit, to se nám myslím povedlo. Pak jsme si měli pokrývat pivoty soupeře, což s nad taky klapalo. V útoku jsme to rozložili na všechny posty, pro ně bylo těžké to ubránit, to taky byl jeden z klíčů k vítězství,“ mínil po utkání 18letý Václav. Valaši vysokým vítězstvím poslali protivníkům jasný vzkaz, že v Zubří se jen tak vyhrávat nebude, a to ani v případě, že hostujícímu týmu jde o titul. „Nedívali jsme se, kdo k nám přijede a že mu jde o zlato. Snažíme se dát do toho vždycky všechno, a tentokrát to vyšlo super. Tento zápas nás hodně posílí do dalších bojů,“ pochvaloval si Lukáš Václav.

Václava i celý zuberský tým čeká další zápas už ve středu na palubovce Dukly Praha. „Teď jsme zase dokázali, že můžeme porazit každého. Nechceme nikomu nic nechat jen tak! Do všeho půjdeme naplno. Jsme blízko medailím a kdyby třeba vyšla ta třetí příčka, to by bylo naprosto super,“ zasnil se nad ideální variantou závěru nadstavby Lukáš Václav, jenž si v letošní sezoně svými výkony vysloužil také pozvánku do dorostenecké reprezentace. Tam se mohl poměřit s nejlepšími borci této kategorie. „Světová házená je rychlejší. Když jsme s dorosteneckou reprezentací hráli třeba s Nory nebo Egypťany, tak to bylo fakt strašně rychlé. Není to tak silové, ale hodně rychlé a dynamické. I když v dorostenecké reprezentaci jsou světoví hráči a někteří pak budou hrát ty nejlepší ligy, jsou pořád mladí a při hře vznikají chyby. Extraliga a obecně mužská házená je vyspělejší. Třeba na postavenou obranu se prosazuje lépe v reprezentaci, než v extralize,“ porovnává zuberská spojka. Z obou odlišných házenkářských světů se však pokouší pro sebe brát to nejlepší. „Snažím se zkušenosti spojovat. Něco se dá vzít z obou kategorií,“ dodal Lukáš Václav.

zdroj: valassky.denik