Naše síla je v kolektivu, říká házenkářský talent Klíma

Zubří – Vloni slavil mistrovský titul s mladšími dorostenci, letos už s těmi staršími. Házenkář Matěj Klíma si zatím své angažmá v Zubří nemůže vynachválit. „Jsou tady super podmínky, výborní trenéři a skvělá atmosféra v týmu,“ říká osmnáctiletá házenkářská naděje, která začala s házenou v Ivančicích. „Věděl jsem, že je tady kvalitní práce s mládeží a že tu kluci makají. Tak jsem s přestupem moc neváhal,“ dodává nejlepší střelec zuberského týmu.

V čem byla změna oproti Ivančicím?

Asi největší rozdíl je v přístupu hráčů. Tady mají všichni super docházku, chodí na každý trénink a prostě se tady dře. Což v Ivančicích moc nebylo. Určitě je poznat ten rozdíl mezi první a druhou ligou.

Jaká je největší zbraň vašeho týmu?

Největší síla je v našem kolektivu, protože každý hráč dokáže zahrát výborně. Není to o jednom hráči, ale o týmové práci, což si myslím, že nám vyhrálo celou ligu. Když se někomu něco stane, tak za něj nastoupí stejně kvalitní hráč a funguje to.

V březnu jste měli období, kdy vám forma kolísala. Nechali jste se ukolébat výhrou nad Duklou?

Měli jsme tehdy hodně zraněných a asi i ta koncentrace trochu polevila. Možná jsme si v hlavách řekli, že když jsme si poradili s těmi nejlepšími, tak už to půjde samo. Ale i ty v uvozovkách slabší týmy dokázaly kousat. Naštěstí jsme i tak vyhrávali.

Jaká bude oslava titulu?

Teď nás čeká reprezentační sraz, na který bylo pozváno i dost kluků ze Zubří, takže oslavy proběhnou asi až po Česko-Slovenském poháru.

Co vám doma slíbili za zisk titulu?

Nic extra slíbené nemám. Rodiče sice jezdí na každý domácí zápas a podporují nás, ale že bych měl něco takhle slíbené, to asi ne. Možná mi mamka uvaří nějaký oběd, co mám rád, třeba knedlo vepřo zelo (smích).

Nyní vás tedy čeká Česko-Slovenský pohár, nebude těžké po titulu na něj najít motivaci?

Určitě ne. Setkáme se tam s nejkvalitnějšími týmy ze Slovenska i Česka, takže budeme mít novou konkurenci. Chceme navázat na minulý rok, kdy jsme ten pohár s mladšími dorostenci vyhráli. Teď nás asi bude čekat týdenní rekondice, a pak už se na ten turnaj budeme připravovat stejně jako celou sezónu.

Zůstanete i v budoucnu v Zubří?

Chtěl bych v Zubří pokračovat, ještě alespoň ten příští rok ve starších dorostencích. Potom to bude trochu záležet i na vysoké škole, kterou si vyberu. Ještě mám chvilku čas se rozhodnout, tak uvidíme.

Jaký je váš házenkářský sen?

Už od mala fandím THW Kiel, takže asi tam bych si chtěl jednou zahrát (úsměv).

Autor: David Janošek

banner2

You may also like...