Náš dům, náš hrad. Ani Plzeň nás nedokázala doma porazit

Strašně chtěné vítězství, tak by se dal popsat středeční duel proti Plzni. Po sérii neúspěšných venkovních utkání jsme potřebovali vzpruhu. Ta přišla v podobě výhry nad zatím úřadujícím týmem Talentu Plzeň.

Hned od začátku jsme měli navrch. Především díky střelecké úspěšnosti pravé strany (Mazurek + Přikryl) jsme drželi procenta střelby vysoko i proto došlo k výměně brankařů Plzně relativně brzo. Pokaždé co jsme se dostali do více než dvoubrankového vedení, soupeř dokázal snížit. Nikdy však nedošlo k úplnému otočení skóre, což bylo hlavně zásluhou domácího brankáře Jakuba Krupy, který chytat famózně. Skvělá atmosféra, která hnala obě mužstva k nadstandardním výkonům vygradovala na konci prvního poločasu, kdy zároveň s klaksonem skóroval Mičkal, který sebral míč Plzni. Jeho gól však bohužel pro domácí neplatil.

To však domácí mrzet nemuselo, ze startu druhé půle dokázali v přesilovce ubránit Nejdla, který ukvapenou střelou nepřekvapil Krupu. Ten chycený míč vzápětí umístil přesnou ranou před celé hřiště. V 35. minutě přišla sedmička pro hosty. Rozhodnutí o trestném hodu vyburcovalo domácí fanoušky natolik, že Jakub Douda proti svému jmenovci v bráně Zubří neměl v podstatě šanci. Krupa sedmičku chytil a hala byla na nohou. Plzeň tahala za kratší konec, její nejslabší chvilka přišla v 49. minutě, kdy si musel vzít oddechový čas trenér Štochl. Nic závratného se pak nestalo a Zubří si v pohodě dokráčelo pro dva body!

10. kolo Chance extraligy: HC ROBE Zubří – Talent tým Plzeňského kraje 27:24 (15:13)

Nejvíce branek: Mazurek 7, Přikryl 5, Palát 5/1 – Nejdl 6, Režnický 4, Škvařil 3, Beneš 3

Rozhodčí: Jiří Králíček – Milan Letev

Sedmimetrové hody: 1/2– 0/1 Vyloučení: 6:8 (v min.) Diváci: 931

Zápis a průběh utkání zde

Petr Štochl, trenér hostujícího týmu: „Já se budu opakovat, ale pokud se nepletu tak v tomto kalendářním roce se potkáváme po osmé. Gratuluji soupeři k výkonu, bodům a atmosféře. Tohle je sport a ti lidi jsou skvělí. Samotný zápas nás nezastihl v optimální formě. Zatím nedokážu říct, jestli to je to tím, že jsme neměli nejlepší den nebo nás soupeř nepustil do té naší hry. Co můžu říct je to, že když už nás do něčeho pustit, tak Kuba Krupa výborně chytal, spoustu situací vyřešil.”

Peter Dávid, trenér domácího týmu: „My jsme dneska strašně chtěli vítězství a potřebovali jsme ho. My jsme šli hned od první minuty za vítězstvím, můj dům, můj hrad dnes platilo. Víme jaký má Plzeň kádr, jak je ta obrana nepříjemná. My jsme pak dostali zápas po kontrolu, ale tu poslední minutu nevím co jsme předváděli. Jakub Krupa neskutečný výkon, bylo tam srdce, já si tu atmosféru užívám. Kluci udrželi disciplínu.”

Adam Beneš, hráč hostujícího týmu: „Byl to skvělý zápas, pro mě to byla velká zkušenost. Byla tady výborná atmosféra. Dneska to nebyl náš den, je to škoda.”

Dušan Palát, hráč domácího týmu: „Dneska to bylo hodně o obraně, od začátku se nám dařilo. Když jsme něco soupeři něco dovolili a střílel z volné ruky, vychytal to Kuba Krupa. Drželi jsme se taktiky, byli jsme trpěliví. Potřebovali jsme to strašně po prohraných venkovních utkáních. Snad nás to nakopne k dalším dobrým výkonům. Ještě bych chtěl poděkovat fanouškům, protože dnes byla skvělá atmosféra.”