Na Zlín jsme opět nestačili

Zlín – Zachráněni. Třetí výhra v derby přinesla včera házenkářům Zlína záchranu v nejvyšší soutěži. Extraligoý nováček ale o svém úspěchu rozhodl až po změně stran, přesněji v jeho nástupu.

ZLÍN – ZUBŘÍ 31:28 (16:16)

„Pár taktických změn přinesly ovoce a úvodní desetiminutovku jsme vyhráli 6:1, čímž jsme získali potřebný klid. Jsem ale rád, že kluci trpělivostí ustáli první dějství, ve kterém byl na koni soupeř, který hrál uvolněně, kombinačně a byl nebezpečný všude,“ poznamenal kouč Zlína Andrej Titkov, kterému tak po utkání spadl velký kámen. „Konečně jsme podtrhli naši záchranu a splnili předsezonní cíl,“ oddechl si.

Zubřané ve druhé půli tahali za kratší konec, a přestože kouč hostí točil se sestavou, domácí si místy až sedmigólové vedení pohlídali.

„Naší obraně chyběla agresivita, v útoku jsme byli bez překvapení a momentu překvapení,“ zlobila se po utkání pravá ruka zklamaného trenéra Jiřího Kekrta, který za sebe poslal na tiskovou konferenci právě Ivoše Tovaryše.

„Derby jako všechny předchozí bylo bojovné, jak bývá. Bohužel nás zlomil nástup do druhé půle, který jsme nezachytili. Prakticky s výjimkou úvodních osmi minut kluci nedodrželi taktické pokyny,“ doplnil kriticky Tovaryš.

V příštím kole se Zlín představí doma, kdy už ve středu od 19 hodin bude hostit Přerov, Zubří v sobotu hostí Kopřivnici (18). „Nyní se s vedením domluvíme, jak pojmeme závěr sezony. Zda se ještě popereme o třetí příčku v naší skupině o záchranu nebo jestli dostanou více prostoru hráči, kteří vysedávali na lavičce,“ dodal domácí Titkov.

Zlín: Lunák, Mahušek – Kafka5, Buček, Pavič4, Šáš, Plšek 6, Zetík, Žůrek 2, Poloz 6, Pernica 1, Lefan, Aspiridis 7/2, Zbránek.

Zubří: Janků, Pšenica – Šlachta 6/5, Douda, Přikryl 1, Trifunovič 2, Horut 5, Válek 2, Rasndýsek 1, Bechný 2, Václav, Zahradníček 4, Mičkal 1, Kašpárek 4.

 Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/5. Vyloučení: 5:4. Diváci: 250. Sled: 0:3, 4:6, 7:9, 10:9, 13:14, 16:15, 24:18, 28:21, 31:25.

 DALŠÍ VÝSLEDKY – sk. o titul., 6. kolo: Frýdek-Místek – Lovosice 25:28, Dukla Praha – Plzeň 13:18, Hranice – Jičín 26:21.

autor: Martin Břenek

banner2