Na úvod roku jsme odehráli turnaj na Slovensku

První přípravné utkání byly na programu v nedaleké Považské Bystrici. Turnaj pořádaný MŠK Považská Bystrica se odehrál systémem dvou semifinálových utkání a další den se odehrál boj o 3. místo a finále.

Semifinále: HC ROBE Zubří – HK Agro Topolčany 36:27 (18:11)

V zápase jsme se prezentovali velice rychlou házenou. Topolčany jsme porazili díky většímu množství proměněných šancí. Základ výsledku jsme položili už během prvního poločasu. Po vydařeném zápase jsme postoupili do finále, kde nás čekal Jičín, který porazil v zápase před námi domácí tým.

Finále: O2xyworld HBC Jičín – HC ROBE Zubří 32:30 (15:13)

V pomyslném finále tohoto turnaje jsme narazili na tým z české extraligy. Začátek zápasu jsme zvládli, vedli jsme 1:4. Vlivem postupného ubývání sil jsme prohráli o dvě branky.

Do nového roku se změnami v týmu

Kvůli zraněním klíčových hráčů se klub rozhodl kádr posílit. Z hostování v Martinu se vrátil Kiko Uhriňák, ze Vsetína přišel Fanda Nesvadba a z Rožnova Marek Třeštík. Klukům držíme palce a přejeme úspěšné zapojení do kádru.

Turnajové hodnocení trenéra Petera Dávida

„Turnaj byl dlouhodobě plánovaný, měli jsme šanci na konfrontaci se Slovenskem. Do Považské jsme jeli převážně s mladšími hráči, ještě čekáme na návrat opor. Jsem rád, že se do hry po dlouhé době dostal Ondra Mika, který odehrál poločas prvního utkání. Páteční zápas jsme hráli rychle, komfortně jsme se urvali. Kluci dostali možnost ukázat, jak na tom jsou. Zápas s Jičínem byl podle scénáře z podzimní částí sezóny, kdy jsme vedli, ale postupně jsme ztratili náskok, to je naše negativní specialita. Neotáčíme zápasy v náš prospěch díky neproměňování šancí a obraně. Více si slibujeme od zápasu v Bojnicích. To se k nám připojí již zdraví hráči.“

Další zápas odehrajeme v pátek 20. ledna v Bojnicích.