Na úvod Extraligy jsme porazili Duklu nejtěsnějším rozdílem

První kolo Extraligy mužů 2021/22 nabídlo hned několik zajímavých a překvapivých výsledků, jeden z nich se zrodil i na Dukle, kdy jsme dokázali favorizovaný domácí tým porazit 24:25! Do Prahy jsme sice odjížděli v nekompletní sestavě, kdy vlivem zranění a nemocí musely zůstat některé opory doma. Výsledek hovoří jasně – i přes všechny překážky během týdne jsme se dokázali na zápas kvalitně připravit a Duklu porazit!

Michal Tonar by měl ještě před pár měsíci z vítězství Zubří nad pražským celkem velkou radost. Čerstvě zvolený nejlepší trenér loňské sezóny ale do prvního kola letošního ročníku nastupoval na lavičce Dukly proti svým bývalým svěřencům. A právě oni se po závěrečném hvizdu radovali z výhry o jeden gól a prvních bodů.

Zápas byl vyrovnaný od úplného začátku do jeho konce. O krůček napřed byli po úvodních minutách hráči Zubří, které dostal do vedení o dva góly Josef Dobeš. Svým čtvrtým gólem v zápase snižoval Martin Březina na 8:9, následovala ale vydařená pasáž hostujících hráčů, kteří se dostali do nejvýraznějšího vedení v celém zápase, 8:12. Dukla manko ale ještě před sirénou stáhla, Jakub Krušberský dokonce vyrovnal, poločasové skóre pak upravil do jeho finální podoby David Mazurek. Do druhé části vletěl zuberský Bohdan Mizera, který dal velmi rychle tři góly v řadě. Pozadu ale nechtěli zůstat nejlepší střelci Pražanů, góly Marka Hlinky a Martina Březiny otočily stav na 19:17. Následovala přetahovaná o každý gól, až pět a půl minuty před závěrečným hvizdem si Zubří vzalo vedení zpět. Vítězný gól a svůj sedmý vstřelil nejlepší kanonýr zápasu, Miroslav Jurka. Dukla stihla ze sedmimetrového hodu už jen korigovat na konečných 24:25.

„Je smutné, že jsme domácí prostředí nedokázali využít k první výhře. Trošku si myslím, že tam byl problém v přístupu hráčů. Uvidíme, já pevně doufám, že se to během týdne změní, protože teď nás čeká velmi těžké utkání v Karviné a myslím si, že bychom se s takovýmto přístupem mohli dočkat nějaké blamáže, to bych byl strašně nerad,“ neskrýval nespokojenost nový trenér Dukly, Michal Tonar. Podle něho se tým nevyvaroval zbytečných chyb, které dělal v přípravě. „Obrana prvních dvacet minut… To se ani nedá mluvit o obraně, tam nebylo moc věcí k pochvale. V přechodu technické chyby. Vpředu některé rány zbytečné, některé podceněné nebo takové alibistické. Moc pozitivních věcí v té hře prostě nebylo. Myslím, že teď musíme všichni zpytovat svědomí a uvidíme, jak se během týdne zase někam posuneme,“ pokračoval v hodnocení Michal Tonar.

Jeho protějšek mohl být s výsledkem zápasu spokojený o mnoho více. Podle Petera Dávida mělo utkání výbornou úroveň, která není u prvních zápasů obvyklá. „Nemluvím jen o dramatičnosti, ale i o kvalitě. Útoky obou týmů byly opravdu vynikající. Obrany byly možná trochu slabší, ale myslím, že to bylo pro každého diváka vážně úžasné. Rozdíly byly v jednotkách bodů a ve finále jsme byli o ten krůček šťastnější,“ měl radost z předvedené hry nejen svých svěřenců. O vítězství rozhodovaly v očích lodivoda Zubří jen maličkosti. „Jsme hrozně rádi, vstup do soutěže je vždycky velmi důležitý. A jsem samozřejmě strašně rád za ten korektní zápas, že to bylo z obou stran férové. A Dukle Praha držím dál pěsti, ať už další soupeře klidně poráží,“ dodal Peter Dávid s úsměvem.

1.kolo Extraligy mužů HC Dukla Praha – HC ROBE Zubří 24:25 (13:14)

Nejvíce branek: Březina M. 6, Hlinka 6, Zelenka 4 – Jurka 7, Mizera B. 4, Přikryl a Mika po 3

Vyloučení v min.: 6:2 | Sedm. hody: 1/1 – 1/1 | Rozhodčí: Valášek M., Vychodil J.

Zdroj: HC Dukla Praha / handball.cz

Fotografie ze zápasu na našem FB a IG