Na turnaji v Hlohovci jsme skončili bez bodu!

V nedeľu predpoludním vyvrcholil 2. ročník medzinárodného hádzanárskeho turnaja mužov MAYNET CUP a jeho víťazom sa stal poľský Mielec. Stačil mu na to zisk bodu za remízu v súboji s macedónskym Zomimakom, hoci Poliaci celý zápas prehrávali a vyrovnali sedem sekúnd pred záverom… Druhá priečka patrí obhajcovi prvenstva a hostiteľovi zo SPORTY Hlohovec a tretia ďalšiemu účastníkovi skupinovej fázy Pohára EHF – HC Zomimak. Český extraligista zo Zubří podľahol v záverečnom zápase turnaja Hlohovcu a uzatvára poradie bez bodového zisku.

17kozik

SOBOTA:

Zomimak (Mac.) – Zubří (ČR) 30:27 (13:10)

Český extraligista sa účastníka skupinovej fázy Pohára EHF nezľakol a počas celého zápasu mu nepríjemne šliapal na päty. Hoci v závere prehrával už 23:28, poldruha minúty pred záverom znížil 27:28, mal dokonca loptu, ale technickou chybou sa pripravil o lepší výsledok, možno aj prekvapenie.

Najviac gólov: Angelovski 8, Chanturia 6, Pavlovski, Vezenkovski, Treivčeski po 4 – Bechný 7, Trifunovič 4, Mičkal 3/2. Pred 100 divákmi rozhodovali Sivák a Oťapka, pok. hody: 1/1 – 2/2, vylúčení: 3 – 5.

Mielec – Zubří 28:17 (13:7)

Jednoznačná záležitosť Poliakov, ktorí rozhodli o víťazstve do prestávky vďaka kvalitnej obrane a výbornému výkonu brankára.

Najviac gólov: Chodara 8, Adamuszek, Glinski a Gudz po 3 – Bechný, Mičkal po 3. Pred 100 divákmi rozhodovali Mandák a Rudinský, vylúčení: 4 – 3, pok. hody: 3/3 – 3/1.

SPORTA: Olejár, Žernovič – Mazur 4/1, Takáč 4, Čačič 1, Laho, Baláž 1/1, Miženko 4, Ďuriš 4, Kučer, Petrov 4, Ivanov 1/1, Mažár, Zaťko 5/1, Majbík, Dudáš 4. Najviac gólov súpera: Mladenovski 9, Chanturia 8/1, Pavlovski 4. Pred 600 divákmi rozhodovali Mandák a Rudinský, pok. hody: 4/4 – 3/1, vylúčení: 5 – 5.

NEDĚLE

SPORTA – Zubří 36:27 (16:15)

V záverečnom zápase turnaja dal tréner Lipták príležitosť druhej línii a hoci SPORTA v prvom polčase zväčša viedla, Zubří jej stále dýchalo na chrbát. Po prestávke dokonca otočilo zo 16:15 na 16:18 a až do 45. minúty bolo všetko otvorené (23:23). Potom prišiel na palubovku Ďuriš, v bráne sa uchytil Kašťák a v týchto momentoch si SPORTA vytvorila rozhodujúci náskok. SPORTA: Kašťák, Žernovič – Mazur 3/1, Takáč 3, Čačič 5, Kožík 3, Laho 3, Baláž, Miženko 1, Ďuriš 2, Kučer 1, Janíček 1, Mažár 4/1, Zaťko 1, Petrov 3, Ivanov 5. Najviac gólov súpera: Trifulovič 5, Václav 4, Bechný 3/1, Zahradníček po 3. Pred 300 divákmi rozhodovali Sivák a Oťapka, vylúčení: 1 – 2, pok. hody: 2/2 – 1/1.

Konečné poradie:

1) Mielec
2) Sporta
3) Zomimak
4) Zubří

Najlepším strelcom MAYNET CUP 2014 sa stal Michal Chodara (Mielec) s 23 gólmi, najlepším brankárom Kiril Kolev (Zimomak) a najlepším hráčom turnaja Ľubomír Ďuriš (SPORTA).

zdroj: sporta.sk