Na Dukle jsme druhý bod série nechali

Dukla poprvé v probíhající sezoně porazila Zubří! Základem důležitého vítězství byla famózní první čtvrtina zápasu, během které byl na hřišti v podstatě pouze jeden tým. Náskok vydržel domácím až do závěrečného hvizdu a stejně jako v případě finálové série, i tato se vrací na půdu po základní části lépe postaveného týmu za stavu 1:1.

Dukla mohla být spokojena už po pěti minutách, když po gólech Martina Březiny a Daniela Křístka zvyšoval do prázdné svatyně brankář Petržela na 3:0. Lukáš Hybner sice vzápětí snížil, pak ale spolu se svými spoluhráči pouze přihlížel představení, které na palubovce domácí hráči rozjeli. Jakub Krušberský upravil v deváté minutě skóre na 6:1, což byl pro hostují lavičku signál pro time-out. Zubří v úvodní čtvrthodině kupilo jednu technickou chybu za druhou, inkasovalo opakovaně do prázdné brány, střely nejlepšího kanonýra Lukáše Mořkovského končily mimo tyče a dařilo se také brankáři Petrželovi. Výsledkem toho všeho bylo po čtvrthodině hry vedení Pražanů 11:2! Ve druhé patnáctiminutovce došlo na zajímavou situaci. Nejprve se zdálo, že se hosté konečně dostali do hry a zásluhou Ondřeje Miky či Dušana Paláta vstřelili čtyři góly v řadě! Dukla odpověděla na chlup stejnou mincí a o čtyři dukelské zásahy bez odpovědi soupeře se postarali Krušberský, Křístek a Filip Březina. Jiskru naděje vykřesalo Zubří za stavu 15:6, do třetice byla na palubovce k vidění čtyřbranková série jednoho týmu, tentokráte právě hostů. Matěj Havran ukončil divoký první poločas gólem na 10:15.

Hostující hráči si byli dobře vědomi, že musí do druhé půle vstoupit mnohem lépe, než do té první. Bohužel se jim to nepovedlo, na góly Matěje Havrana odpověděl Jakub Sviták či Jan Blecha, který zvyšoval na 19:12. Zubří ale neskládalo zbraně a začala stíhací jízda, dvakrát se prosadil Tomáš Mičkal, Tomáš Bechný byl jistý při exekuci sedmimetrového hodu a Matěj Havran snížil dvacet minut před koncem zápasu na rozdíl čtyř branek (21:17). Domácí hráči si museli být vědomi toho, že zápas ještě rozhodnutý není, obzvlášť poté, co se jejich soupeř přiblížil po brance Tomáše Mičkala na pouhé tři góly. Blíž už se ale hosté nedostali. Martin Rakouský, Jan Blecha a také dva zásahy Martina Březiny vrátily do bezpečného náskoku Duklu. V závěrečné desetiminutovce ještě byla k vidění přestřelka, která ale neměla na osudu zápasu žádný vliv. Pražané si v klidu došli pro premiérové vítězství nad Zubřím a pro první výhru po předchozích čtyřech porážkách.

2. zápas o třetí místo: HC Dukla Praha – HC ROBE Zubří 34:28 (15:10)

Nejvíce branek: Mičkal 5, Havran a Palát 4

7m hody: 2/2 – 2/3 Vyloučení v min.: 6:2

Rozhodčí: Kozler Tomáš, Hájek Milan