Musím více hrát, vysvětluje přestup do Celje házenkářský talent Michal Kasal

Zubří – Především proto, aby dostával více herního prostoru v zápasech nejvyšší kvality, přestoupil český házenkář Michal Kasal z Barcelony do slovinského elitního velkoklubu Pivovarná Laško Celje. S týmem, který je pravidelným účastníkem nejprestižnější Ligy mistrů, 17násobným mistrem své země a má podporu velkého slovinského pivovaru, podepsal 20letý talent české i světové házené smlouvu na dvě sezony.

Když před dvěma lety na konci května Michal Kasal jako čerstvě 18letý borec získal se Zubřím titul, už se šuškalo, že má namířeno k velkému angažmá. Tak se také stalo, jeho letní přestup do megaklubu FC Barcelona byl doslova bombou.

Neméně zajímavý je nyní i další přesun 207 centimetrů vysoké spojky. Michal Kasal se totiž na příští dva roky upsal slovinskému Celje, vítězi Ligy mistrů z roku 2004.

„Do Barcelony jsem přišel hodně mladý a teď ve svých 20 letech potřebuji hrát těžké zápasy. Celje je pravidelný účastník Ligy mistrů, v příští sezoně možná bude hrát i balkánskou SEHA ligu, a to je z hlediska získávání zkušeností pro mladého hráče skvělé,“ vysvětlil svoje rozhodnutí přestoupit do Slovinska na stránkách svého nového klubu Michal Kasal, jenž do velké házené nakoukl v Zubří.

V katalánském velkoklubu se v obou sezonách, co tam působil, Kasal moc do sestavy áčka nedostával. Na jeho místě totiž hrají megahvězdy světové házené. Po většinou tedy hrál bývalý zuberský hráč v rezervním B týmu.

„Na mé pozici hráli Karabatič a Rutenka, takže jsem logicky moc nehrál. Za rezervní tým neměly zápasy takovou kvalitu. Já se chci stát nejlepším hráčem světa, a proto na sobě musím tvrdě pracovat a jsem šťastný, že můžu být právě v Celje,“ těší se na novou štaci Kasal, jenž s házenou začínal v Novém Veselí.

O svém novém působišti už stihl Michal Kasal něco zjistit ve Španělsku. „Jsem moc rád, že v příštích dvou sezonách budu moci nastupovat za tak velký a úspěšný klub. Hodně mi o Celje povídal barcelonský Sergej Rutenka, jenž je jeden z mých dvou velkých vzorů společně s Filipem Jíchou,“ prozradil Kasal.

Příchod Kasala, který kromě juniorské v poslední době nakoukl i do seniorské reprezentace, si pochvaloval i samotný klub.

„O Michalovy služby mělo zájem více klubů, jsme rádi, že se nakonec rozhodl pro nás,“ chválí si novou posilu klub Pivovarna Laško Celje.

autor: Marek Havran