Mladší žáci zahájili sezónu

O víkendu se konal ve Velké Bystřici turnaj mladších žáků SMVB Cup 2021 v házené. Kromě našeho týmu se turnaje zúčastnilo dalších šest celků. Na úvod jsme narazili na jediný zahraniční tým, ŠKP Bratislava a zvítězili jsme 20:4. I v dalším zápase proti Hranicím jsme byli úspěšní a vyhráli 22:9. Pak přišly, bohužel, dvě prohry – s Duklou Praha 7:13 a s Kopřivnicí 13:14. V neděli nás čekaly dva zápasy. S domácí Velkou Bystřicí jsme prohráli 9:15 a čekal nás tak souboj o 3. místo proti Kopřivnici. Chtěli jsme jim vrátit porážku ze soboty, ale po remíze 10:10 přišly na řadu sedmimetrové hody a v nich byli až v desáté sérii šťastnější soupeři. Nicméně kluci zaslouží pochvalu za bojovný výkon a předvedenou hru.

Nejlepšími střelci týmu byli Filip Vičan a Jakub Randus s 11 góly a moc nás těší ocenění Filipa Mikulenky, který byl zvolen nejlepším brankářem turnaje!! Debutující trenérka Kristýna Mika tak mohla být se svou premiérou spokojena. Béčko a céčko odehrály svůj turnaj v Zubří. Oba týmy doplnily týmy Vsetína a holek z Lesany. Pro některé z hráčů to byly první zápasy na velkém hřišti. A přesto, že jejich soupeři byli daleko vyšší, naši kluci se neztratili a předvedli bojovný výkon. Z vítězství se nakonec radovali kluci z Valmezu, ale o výsledek v tomto případě vůbec nešlo.

O víkendu již čekají všechny tři týmy mladších žáků mistrovská utkání. Jediné béčko se představí doma, a to v neděli od 11 hodin proti celku HC Zlín B.