Mladší žáci o víkendu neúspěšní

SHK Kunovice „B“ – HC Zubří „B“ 28:19 (16:6)

V sobotu jsme odcestovali na podzim již po druhé do Kunovic. Jeli jsme hrát s tamním béčkem, ale věděli jsme, že ho mají silnější než áčko. Hned na začátku se to taky potvrdilo. Při celoplošné osobní obraně jsme „vyhořeli“ a po deseti minutách byl stav 10:2. Kluky tohle dost zlomilo a přestali věřit v obrat. V poločasové přestávce jsme si v kabině vysvětlili pár věcí a do druhého poločasu jsme šli s cílem ho vyhrát a spravit si náladu, tak aby to každého hráče bavilo. Celý druhý poločas jsme byli o trošičku lepší a vyhrávali jsme ho. Kluci bojovali a hráli uvolněně. Dokázali si, že vyhrát se dá s každým. Za přístup k druhému poločasu jim patří velké díky.

Sestava a branky: Klich B. – Klich D. 1, Poláček 3, Rada 1, Tovaryš, Karafiát 1, Vašek, Troják 1, Šváb, Románek, Gašpar 2, Kunert 10, Dořičák. Trenéří: Malina, Dořičák.

HK Bystřice p. Host. – HC Zubří „A“ 23:20 (9:11)

V neděli jsme přijeli do Bystřice vyhrát. Aspoň tedy jsme si to dali za cíl. Někdy z kraje září jsme totiž v prvním kole utrpěli těsnou porážku a chtěli jsme to domácím vrátit. Začátek utkání byl vyrovnaný a stav se přeléval ze strany na stranu. Při hře 6 na 6 jsme si vytvořili i tříbrankové vedení. Poločas nakonec skončil po dobrém výkonu plus dva pro nás. Druhý poločas jsme ale přestali dávat góly a dostali i pár laciných branek. Deset minut do konce zápasu byl stav vyrovnaný, bohužel jsme se lekli toho, že bychom mohli vyhrát. Začali jsme hrát bojácně a kluci se báli vystřelit na branku. Domácí naopak v euforii zápas otočili a zaslouženě vyhráli. Kluky je potřeba pochválit za první poločas, kde plnili, co měli. Práce máme hodně, ale pořád máme ztížené tréninkové podmínky, kvůli rekonstrukci haly. Pevně ale věříme, že výkony půjdou pomalu nahoru a že budeme zvládat dotáhnout zápasy až do vítězného konce.

Sestava a branky: Klich – Chovanec 1, Polehňák, Hrachovec 3, Václavík 1, Diviš 2, Mičola, Kunert 8, Krpelík, Rybiář, Hasalík 2, Dimitriadis 3. Trenéři: Příkryl, Malina, Ondryášová, Václavík.