Mladší žáci HC Zubří na turnaji v německém Schwerinu

Již čtvrtým rokem jsou zváni zuberští mladší žáci na silně obsazený turnaj v německém Schwerinu. Pamětníci vědí, že tohoto pozvání se nám dostává díky našemu bývalému hráči Tomáši Říhovi, který v tomto městě zanechal výraznou házenkářskou stopu. I letos, jako v předchozích letech, jsme vyrazili o den dříve, abychom v duchu antického „kalokagathia“ (rozvoj těla a ducha) ukázali našim mladým házenkářským nadějím něco více než jen sportovní haly a zápolení v nich. Po loňské návštěvě Wismaru padla tentokrát volba na „perlu středověké Hanzy“ – město Lübeck. Tento přístav založený v raném středověku se pyšní jednou z nejfotografovanějších památek nejen Německa, ale i celé Evropy, a to Holstentor (Holštýnská brána). Po procházce historickým středem města a ochutnávce tradičního lübeckého marcipánu jsme využili krásného počasí a vyrazili do romantického přímořského letoviska Travemünde, aby zde největší otužilci vyzkoušeli, jak příjemné je Baltské moře na začátku května.

Sobotním dopolednem začalo samotné sportovní zápolení, kdy jsme postupně v naší skupině porazili družstva HC Empor Rostock 18:15, SC Magdeburg 15:14 a SSV Falkensee 19:4. Tímto jsme postoupili do nedělní semifinálové skupiny. V ní jsme nejprve porazili jednoho z favoritů zvučného jména Fuchse Berlín 16:12, ale pak jsme si v druhém zápase nedokázali poradit s SC DHK Lipsko a prohráli 10:16. Tato první porážka nás odsoudila k boji o třetí místo, ve kterém jsme opět narazili na naše „staré známé“, družstvo ze sportovního centra z Magdeburgu. I přes vítězství ve skupině jsme si byli  vědomi smolné loňské porážky o jedinou branku, a proto jsme především chtěli dokázat platnost rčení o „nevstoupení do jedné řeky“. Bohužel toto pro sport asi neplatí, neb jsme i letos prohráli, tentokrát 8:12. Tento výsledek nám přisoudil nevděčné 4. místo ze třinácti účastníků.

I přesto však lze hodnotit naše účinkování na letošním Stiere Cupu (jak se tento turnaj nazývá) jako velmi úspěšné, za což je třeba poděkovat jak Zlínskému kraji a Městu Zubří, tak i ostatním sponzorům, pod jejichž záštitou a finančním přispěním se tento náš sportovní a kulturní zážitek uskutečnil.

Mgr. Tomáš Randýsek

mladsizacischwerin

banner2

You may also like...