Mladší žáci HC Zubří na Prague cupu bronzoví!

Ve dnech od 17. – 21.4. se uskutečnil již 23. ročník Prague handball cupu, který je velký mezinárodní turnaj pro mládež. Na turnaji se zúčastňují pravidelně země z celé Evropy, Asie, Afriky a Ameriky.  Tradičně se turnaje také zúčastnili žáci HC Zubří, kteří se ve velké konkurenci vůbec neztratili – týmů starších žáků bylo 71 a mladších 55. Naší mladší a starší žáci vytvořili „A“ družstva a „B“ družstva.

Mladší žáci „A“

Kluci vstoupili do turnaje těsnou výhrou nad Ajaxem Copenhagenem, kde v poslední minutě rozhodli o svém vítězství. Od té doby se ale zlepšovali a vyhráli bez jediné porážky základní skupinu. V osmifinálové tříčlenné skupině obsadili taktéž první postupové místo a hráli čtvrtfinále turnaje. S velkou dravostí se pustili do soupeře z Německa a suveréně vyhráli. Čekalo na ně semifinále a těžký soupeř z Dánska – TIK Tåstrup I. Po dlouhém nedělním dni klukům ubývaly fyzické síly a i přes velké nasazení jsme se málo prosazovali přes soupeřovu obranu a prohráli jsme o 3 branky . První porážka na turnaji znamenala „pouze“ boj o třetí místo. V něm jsme narazili na RK Drava Ptuj, nepříjemného slovinského soupeře. Po špatném úvodu hoši vzali otěže zápasu do svých rukou a vyhráli, tím získali BRONZOVÉ medaile! Kluci se zapsali i do klubové historie, protože mladší žáci doposud medaili z Prague cupu nedovezli!

Sestava: Mikulenka D. – Ulrych M., Krupa O., Matejovič N., Havran M., Buberník L., Krupa J., Mořkovský L., Křiva L., Ištvánech D., Hanskut J., Koleček T., Palát D. Trenéří: Krupa V. a Malina J.

Mladší žáci „B“

Pro mnohé kluky to byl vůbec první „pragáč“. Vůbec se nezalekli soupeřů a vstoupili do turnaje vítězně, když porazili „B“ tým Ajax Copenhagen. Po velkých bojích obsadili ve své základní skupině 4. místo a hráli osmifinále „B“, kde po výborném výkonu prohráli o 2 branky s TaunusBären (GER).

Sestava: Cibulec J., Rybiář T. – Adam M., Janošek Š., Jurajda J., Kala M., Kyriljuk T., Randýsek T., Románek J., Skýpala T., Smílek Š., Vlk Š., Zeman J. Trenéři: Randýsek T., Skýpala S.

Starší žáci „A“

Družstvo tvořili kluci narození 1999. Ve své základní skupině nepoznali hořkost porážky a obsadili první místo. Ve tříčlenné skupině, vyhráli taktéž všechna utkání a postoupili do osmifinále, kde na ně čekal moravský rival OKD Baník Karviná. Po velkém boji vyhráli naši hoši o dvě branky a mohli se těšit na čtvrtfinále. V něm narazili na silný maďarský tým ÉlesKézisuli, který byl nad naše síly. Během dvou hodin museli  kluci odehrát 3 těžké zápasy a to se nepříznivě projevilo v posledním utkáni . Po porážce 17:14 jsme skončili na  pěkném 5. – 8. místě.

Sestava: Drápela V., Číž O., Routner J, Klement M. – Blinka M., Číž V., Menšík N., Mizera B., Němec T., Svoboda F., Šmíd T., Vala P., Vlk T. Trenéři: Mazač J., Menšík N.

Starší žáci „B“

Družstvo tvořeno ročníkem 2000 ve své skupině skončilo na 5. místě s jednou výhrou a jednou remízou, zbylé utkání těsně prohráli. V 1/16 finále „B“ vyhráli s STM Olomouc a hned nastoupili na osmifinále „B“, kde prohráli pouze o jedinou branku a s turnajem se rozloučili.

Sestava: Maléř M., Mizera Š., Pliska D. – Cáb J., Koleček J., Matyska M., Petřek J., Poláček T., Raška P., Remeš N., Sedláček V., Václav V., Vašek P. Trenéři: Mika J, Mizera Z., Hofer L.

Mimo sportovních utkání měli kluci přichystány organizátory spoustu aktivit (měření střelby, soutěže, atd.), tak věříme, že si tenhle Prague cup užili a budou se těšit na další ročník. Všem klukům patří veliká pochvala za jejich nasazení, bojovnost a reprezentaci našeho klubu. Většina opravdu ukázala, že jsou SRDCEM ZUBŘANI! Dík patří také realizačnímu týmu a paní Věrce Musilové za zdravotní péči při turnaji.

Nebyly nalezeny žádné obrázky