Mladší dorostenci vyhráli Československý pohár!

Vynikajícího výsledku dosáhli na závěr házenkářské sezony mladší dorostenci HC Gumárny Zubří. V Topolčanech, kde se konal prestižní turnaj o Česko- Slovenský pohár (účastníky turnaje jsou jen mistr a vícemistr z ČR a Slovenska), nenašli přemožitele a zaslouženě obhájili loňské prvenství z Karviné. Do turnaje jsme nevstupovali jako favorité. Vítězství se očekávalo především od letos neporažené Dukly Praha a také celku domácích Topolčan, kteří jsou úřadujícími mistry Slovenska.

mladsi dorost

Hned v prvním utkání turnaje došlo k překvapení, když Dukla Praha prohrála s Tatranem Prešov 18:19. Potom nastoupilo naše družstvo proti domácím Topolčanům a vyhrálo přesvědčivě 31:22 (14:15). Začátek našim hráčům vyšel, když jsme neustále vedli o 2-3 branky (5:7, 8:11). Ke konci prvního poločasu jsme se však dopustili několika chyb v obraně, soupeř vývoj utkání otočil a dostal se dokonce i do vedení (15:14). Během několika minut druhého poločasu naši hráči zagresivnili obranu, zlepšili přechod do rychlého útoku a zcela ovládli utkání (16:19, 17:22). Za posledních deset minut inkasovali pouze jednu branku. Vynikající výkon podali především brankář Drápela a křídelníci Tomáš Cáb (6 branek) s Jiřím Poláškem (9 branek).

Do našeho druhého utkání proti Dukle jsme nastupovali sice s respektem, ale i s odhodláním vrátit favoritovi porážku ze závěru ligové soutěže, která nás stála titul mistra ČR. Hlavně první poločas byl z naší strany vynikající, obrana podala určitě nejlepší výkon sezóny, pomohla k výbornému výkonu brankáři Drápalovi, dařilo se nám i proměňovat vytvořené šance. I prvních deset minut druhého poločasu nenasvědčovalo tomu, že závěr bude tak dramatický. Přesvědčivě jsme vedli (20:14, 23:16) a pokračovali v dobré hře. Bohužel jsme však polevili v koncentraci, začali se dopouštět zbytečných chyb a soupeř vynikajícím výkonem začal náš náskok snižovat. Ještě v 54. minutě jsme sice vedli 27:23, za 3 minuty to ale bylo jen 27:26. V dramatické koncovce, když Dukla neproměnila i dva 7m hody, rozhodla obrovská bojovnost našich hráčů a gól Martina Janíčka v poslední minutě utkání. Radost z pevně vybojovaného vítězství byla samozřejmě veliká.

I poslední utkání nebylo jednoduché. Hráči Tatranu Prešov věděli, že pokud vyhrají, stanou se mistry Česko-Slovenska právě oni. Našim sice k prvenství stačila remíza, ale chtěli samozřejmě zvítězit. V úvodu utkání jsme neproměnili několik náskoků, brankář Drápala musel odstoupit z utkání díky nástřelu míčem do hlavy a Tatran Prešov do desáté minuty vedl o dvě branky. Potom se však k dobrému výkonu rozchytal druhý brankář Ondřej Číž, vstřelili jsme několik branek z rychlých útoků a tím zcela otočili skóre utkání. Zápas, v kterém dostali příležitost si zahrát všichni hráči, se stal ve druhém poločase jednoznačnou záležitostí našich hráčů. Turnaj se tak stal triumfem družstva HC Zubří, které jako jediné neztratilo ani bod.

Všichni hráči si zaslouží za předvedené výkon a příkladný přístup velkou pochvalu a uznání.