Mladší dorost vyhrál také Česko-slovenský pohár

O tomto víkendu se ve východoslovenském Trebišově konal další ročník prestižního Česko-slovenského poháru. Po velmi povedeném průběhu domácí soutěže byli naši mladší dorostenci hlavním kandidátem na zisk i této trofeje. Minulost však již několikrát potvrdila, že ne vždy favorité svou roli zvládli. Snažili jsme se proto poctivě na tento turnaj připravit jak po stránce sportovní, tak organizační.

V semifinálovém utkání jsme se utkali s domácím družstvem. Kluci přistoupili k zápasu velmi koncentrovaně a s přiměřenou motivací. Již v desáté minutě se nám podařilo soupeři odskočit na pětibrankový rozdíl. Poté se vedení ještě mírně navýšilo a jen díky neproměněním několika dobrých střeleckých příležitostí byl poločasový náskok pouze šestibrankový. Ihned po přestávce jsme přidali pět rychlých branek a o vítězi bylo víceméně rozhodnuto. Poté se již projevil rozdíl ve fyzičce a šířce kádru obou družstev. Skóre narůstalo nadále v náš prospěch. Dojem z i tak výrazného vítězství kazilo snad jen zahození většího počtu stoprocentních šancí.

Trebišov – HC Zubří  14:30 (9:15)

Sestava a branky:  T.Chmela, K.Čepica, A.Vodička, T.Randýsek, B.Možíš, M.Havran 3, V.Svoboda, J.Jurajda 2, Š.Cabák 2, Š.Fiala 2, A.Miroš, D.Michálek 5, P.Bajer 4, L.Mořkovský 10, D.Mazurek 2, F.Šišák, K.Uhriňák

V nedělním finále jsme se utkali se slovenským mistrem z Prešova, který ve druhém semifinále o gól přehrál Nové Veselí. Podařil se nám vstup do utkání, v páté minutě jsme vedli 4:0. Výborně fungovala naše obrana, kde se dařilo eliminovat hlavní zbraně soupeře. Několik vyloučení však přibrzdilo naši hru, dost jsme se také od patnácté minuty přizpůsobili pomalejšímu tempu Prešovanů. V kabině, při poločasovém vedení o pět gólů, jsme si znovu v klidu rozebrali naši a soupeřovu hru. Po deseti minutách druhé půle kluci postupně vybudovali desetibrankový náskok. Prešovští hráči přestávali utkání zvládat po fyzické i psychické stránce. My jsme nadále pokračovali ve výborné obraně, se kterou si soupeř nedovedl poradit. Nakonec se opět projevila kvalita, šíře a vyrovnanost naší lavičky, kdy jsme finále suverénně dovedli do zdárného konce.

Prešov – HC Zubří  18:30 (10:15)

Sestava a branky:  T.Chmela, K.Čepica, A.Vodička, T.Randýsek 2, B.Možíš, M.Havran 1, V.Svoboda 1, J.Jurajda 1, Š.Cabák 1, Š.Fiala 3, A.Miroš, D.Michálek 7, P.Bajer 4, L.Mořkovský 10, D.Mazurek, F.Šišák, K.Uhriňák

Víkendový pohár ukončil velmi úspěšnou sezónu a potvrdil dominanci tohoto dobře poskládaného družstva. I když se některým hráčům dařilo více střelecky a jiní naopak řídili obranu, vyzdvihnout a pochválit musíme všechny hráče. Každý člen družstva splnil svou roli na výbornou nejen na tomto turnaji, ale i po celý rok. Jsme přesvědčeni, že pokud budou na sobě kluci i nadále pracovat, mohli by podobných úspěchů dosáhnout i do budoucna. Děkujeme jim za vzornou reprezentaci oddílu a města.