Dorosti sbírali zkušenosti v Maďarsku.

Mladší dorostenci na turnaji v maďarském Balatonfüredi

Po dvou týdnech fyzické přípravy zajížděli naši mladší dorostenci na herní turné do Maďarska. Z dřívějška jsme věděli, že se můžeme těšit na velmi kvalitní a atraktivní utkání.

Neka (Národní maďarská akademie házené) – HC Zubří 30:30

Hned v prvním zápase turnaje jsme narazili na nejtěžšího protivníka, družstvo házenkářské akademie, jehož většina hráčů tvoří kostru reprezentace Maďarska. Tohle družstvo vede ligu dorostenců své země. Od začátku se hrálo v rychlém tempu. Postupně se nám díky výborné obraně podařilo vybudovat až šestibrankový náskok. Do poločasu soupeř snížil. Po přestávce se zhoršila naše úspěšnost střelby, doplatili jsem na častá vyloučení, které Maďaři nekompromisně trestali. Kolem 45.minuty již byli ve vedení oni. Nakonec skončilo utkání spravedlivou remízou.

HC Zubří – BKSE Balatonfüredi 28:24

Opět velmi kvalitní utkání, které bylo v první půli vyrovnané. Nám se dařila střelba ze spojek, soupeř těžil ze spolupráce s pivotem. Po přestávce jsme zkvalitnili obranu, úspěšně zakončovali z rychlých útoků a výsledkem byla zasloužená výhra.

HC Zubří – Akademie Veszprém 27:20

V posledním našem utkání jsme nastoupili proti druhému celku maďarské soutěže Veszprému. I když naše útočná hra již nebyla tak svižná a působili jsme trochu ospale, díky dobré obraně se do poločasu podařilo vybudovat dvoubrankový náskok. Po přestávce jsme nepolevili, ještě zkvalitnili obranu, v útoku úspěšně zakončovali ze všech pozic. Nakonec jsme zcela bezpečně a zaslouženě zvítězili.

Nakonec jsme díky horšímu skóre o čtyři góly obsadili druhé místo za Nekou. Jsme velmi potěšeni, že máme příležitost startovat na tak atraktivních turnajích, kde kluci získávají obrovské zkušenosti a mohou se herně posouvat. Nejlepším střelcem turnaje byl Vojtěch Haderka, kterému tímto blahopřejeme. Rovněž ostatní kluci si však zaslouží velkou pochvalu za předvedený výborný výkon, bojovnost a vzornou reprezentaci celé české házené a oddílu HC Robe Zubří.

Sestava: T.Rybiář, T.Dvorský, J.Křivák – J.Cibulec, V.Haderka, T.Randýsek, A.Miroš, E.Semerád, J.Šišák, P.Mancl, K.Uhriňák, T.Kyriljuk, O.Krupa, J.Janošek, J.Mičkal

Důležitou a prospěšnou prověrku výkonnosti absolvovali starší dorostenci TCM při HC Zubří na turnaji v maďarském Balatonfuredu. Ve všech zápasech se utkali s velice kvalitními týmy a po velmi dobrých výkonech turnaj nakonec vyhráli.

Výsledky družstva:
HC Zubří- Tatabanya 29: 24 (15: 11)
HC Zubří- Balatonfured 34: 21 (19: 14)
HC Zubří- Veszprem 32: 24 (16: 11)

Sestava a střelci branek:
Chmela Tomáš, Čepica Karel- Matějovič Nick 4, Dobeš Josef 9, Jirák Ivan 12, Mořkovský Lukáš 14, Ištvánech Dominik 9, Možíš Bohumil 9, Michálek David 4, Svoboda Vojtěch 1, , Zsoldos Adam 3,Havran Matěj 12, Palát Dušan 13, Mazurek David 13.

Celý tým je nutno pochválit za předvedené výkony. Výraznými osobnostmi týmu byli ale především Havran Matěj v obraně a Palát Dušan v útoku.Naši hráči hráči získali i cenné individuální ocenění, když nejlepším brankářem byl zvolen Chmela Tomáš a nejlepším hráčem turnaje Mořkovský Lukáš.