Mladší dorost „B“ nestačil na Zlín!

Poslední podzimní ligové utkání jsme sehráli ve Zlíně, kde jsme se snažili natáhnout naši vítěznou sérii.

Do utkání jsme v útočné fázi vstoupili ospale, bez agresivity a tahu na bránu. Ale i když jsme nebyli nadšeni z herního projevu, přesto jsme se soupeřem drželi brankově krok. Branky však padaly i na naší straně. Díky většímu počtu hráčů jsme si vyzkoušeli i střídání do obrany a zejména v první půli nesla tato taktika úspěch. Kluci v druhé polovině prvního polačasu zabrali a v rozmezí mezi 14 a 22. minutou si vypracovali pětibrankový náskok. Soupeř si však vzal oddechový čas, zpřesnil hru a do přestávky srovnal na 17:17. Tohle byl pravděpodobně zlomový okamžik zápasu, jelikož s náskokem pěti branek jsme se již viděli při pozápasových oslavách a zbytečně jsme dali soupeři možnost zápas otočit.

Na začátku druhého poločasu se ještě zdálo, že se se soupeřem budeme bít o dva body do tabulky, ale poté přišel kolaps a definitivní brankové odskočení soupeře. Z přemíry snahy zvrátit vývoj utkání jsme navíc znervozněli, začali ztrácet míče, střílet do bloků, či mimo bránu… Závěrečný hvizd byl pro nás doslova vysvobozením.

Narazili jsme na soupeře, který byl kompaktnější a sehranější. Vzhledem k faktu, že spolu netrénujeme společně, jsme tyto atributy nemohli nabídnout a zaslouženě jsme prohráli.

Tímto zápasem pro nás skončila podzimní část ligy. Odehráli jsme zápasy, kde jsme hráli pod své možnosti (Rožnov, Ostrava), naopak jsme získali na hřištích, kde jsme to možná nečekali (Žeravice, Hranice). Určitě jsme v některých zápasech postrádali více bojovnosti a zodpovědnosti. Díky nesehranosti, musíme bojovat stále na sto procent, jelikož jsme díky tomuto aspektu krok za našimi soupeři. I přesto jsme nakonec s výsledky podzimní části spokojeni. Ukázali jsme, že házenou hrát umíme a že byla volba vytvořit „B“ mužstvo prospěšná.

HC Zlín – HC Zubří „B“ 39:29 (17:17)

D. Mikulenka – M. Adam, L. Buberník (4), Š. Cabák (8), J. Hanskut (2), J. Jurajda (2), P. Kavka (1), T. Skýpala (1), T. Šustáček (7), M. Ulrych (4), J. Zeman, Š. Žůrek