Mladší dorost „A“ zahájil sezónu

Po nepříliš povedeném konci letní přípravy, kdy nás potkala řada komplikovaných zranění a častá onemocnění hráčů, jsme se v prvním kole utkali se silným soupeřem z Ostravy. Hosté, posilněni několika bývalými hráči Frýdku, již v prvním poločase ukázali, že budou patřit k nejlepším družstvům soutěže. I když jsme zpočátku vedli, soupeř naši nepřesnou střelbu trestal rychlými útoky. Rovněž jsme se ve středu obrany nedokázali vypořádat se střelbou jejich spojek, poločas tak zaslouženě ovládl soupeř. Ve druhém poločasu se nám podařilo bojovností a zlepšenou obranou dostat zpět do zápasu a srovnat skóre. Několikrát jsme mohli jít do vedení, bohužel v jasných příležitostech jsme nedokázali překonat hostujícího brankáře, což Ostravané dovedli využít. Nakonec se naše špatná efektivita střelby ukázala jako rozhodující a hosté po zásluze odvezli oba body. Nicméně klukům patří poděkování za bojovnost a snahu zvítězit i bez několika klíčových hráčů.

HC Zubří – TJ Sokol Ostrava 25:32 (14:18)

Sestava a branky: P.Dufek, P.Hrachovec 1 – M.Polehňák, K.Hrachovec, V.Hasalík 1, J.Románek, M.Tomášek 2, M.Krpelík 1, M.Bašo 2, K.Hladil 5, A.Chovanec, J.Rybiař 1, F.Navrátil 2, D.Plaček 5, J.Kousal, D.Mahušek 5

Ve druhém kole jsme zajížděli do nové haly v Olšanech u Prostějova, kde svá domácí utkání hraje Házenkářská akademie Olomouckého kraje. Jejich kvalitní tým již v úvodu zápasu ukázal, že nás nečeká nic jednoduchého. I přes několik zbytečných technických chyb a neproměňování šancí, jsme šli do šaten s náskokem několika gólů. Nástup do druhé půle se nám vydařil a díky několika rychlým brankám jsme soupeři odskočili. Bohužel opět neproměněné šance vrátily domácí zpět do utkání. V důležitých momentech nás podržel brankář P.Dufek, což kluky uklidnilo a tentokrát jsme si vybudovali již bezpečný náskok. Kromě obou brankářů družstvo drželo zejména trio D.Mahušek, D.Plaček a K.Hladil. I ostatním patří poděkování za bojovnost a zvládnutí nelehkého utkání.

Házenkářská akademie Olomouckého kraje – HC Zubří 22:30 (11:15)

Sestava: P.Dufek, P.Hrachovec  – M.Polehňák, K.Hrachovec, V.Hasalík , K.Diviš, M.Tomášek , M.Krpelík , S.Kunert, K.Hladil , A.Chovanec, J.Rybiař , F.Navrátil , D.Plaček , J.Kousal, D.Mahušek

AKTUÁLNÍ CELKOVÉ POŘADÍ Z V R P SKÓRE B
2 2 0 0 72:58 4