Mladí křídelníci Chovanec a Kunert dostali své první smlouvy

V minulém týdnu došlo k vzájemné dohodě s talentovanými křídly Adamem Chovancem (LK) a Sebastianem Kunertem (PK). Oba patřili v sezóně staršího dorostu mezi nejvýraznější opory týmu vedeného Martinem Hrstkou.

Chovy a Seba se tak připojují k přípravě mužského kádru Ondřeje Miky se smlouvami platnými do konce sezóny 2027/2028! Oba budou ještě v nadcházejí sezóně plnit povinnosti v rámci staršího dorostu. Jejich stvrzení smluv je tak signálem pro mladé hráče, že pokud hráči na hřišti dřou a jejich výkony jsou stabilní, klub by s nimi měl počítat a příležitost jim nabídnout.

Vyjádření sportovního ředitele, Josefa Mazáče: „S oběma hráči jsme došli k rychlé dohodě, kdy jim byl představen dlouholetý koncept klubu, ve kterém mohou oba hrát zásadní roli. Podpisem smluv s našimi odchovanci klub jasně ukazuje, že pokud v daném ročníku jsou hráči, kteří svým potenciálem ukazují kvalitu, tak klub s nimi v kádru A družstva počítá. Dále je to také motivace pro hráče o kategorie níže, že každodenní prací v tréninkovém procesu si mohou říct o místo v zuberském áčku. Adame, Sebo ať se vám daří!“

Adam Chovanec, levé křídlo: „Už od minižáků bylo mým největším snem si zahrát za Zubří extraligu. Proto jsem moc vděčný klubu a hlavně vedení, že mi nabídli tuto smlouvu a zároveň dali skvělou příležitost se do budoucích let co nejvíce zlepšit a posunout se. Doufám, že jim to v následujících letech budu moct co nejvíce splatit na hřišti.“

Sebastian Kunert, pravé křídlo: „Jelikož v Zubří působím již od mladších žáků, rozhodování nebylo složité. Když se tato možnost naskytla, jsem za ni opravdu rád. Je to pro mě velká výzva a zároveň motivace do budoucna. Na další sezóny v zuberském dresu se těším.“

Oběma přejeme hlavně zdraví a super výkony v zuberském dresu!