Mičkal: Plácáme se na mrtvém bodě, potřebujeme jeden výsledek!

Zubří – Pořád stejné trápení. Házenkáři Gumáren Zubří jsou pod obrovskou dekou, v neděli dopoledne prohráli počtvrté v řadě, po osmi kolech mají jen dvě výhry a už šestkrát prohráli.

„Je mi z té situace už fakt do breku. Snažíme se na trénincích, v zápasech do toho dáváme všechno, ale prostě ta utkání nezvládáme,“ říkal po prohře s Hranicemi (29:33) 25letý křídelník Gumáren Zubří Tomáš Mičkal. Proti Hranicím to nebylo úplně nejhorší, ale zase to nestačilo… Nefungovala nám obrana. Dostáváme strašně jednoduché góly po našich chybách. Třeba dnes nám dělal strašné problémy Tůma, který na sebe navázal i dva hráče, nahrál do dobré pozice a my jsme tak dostávali strašně moc gólů. Mimo obrany jsme se zase trápili i v zakončení… Ve druhém poločase, když jsme to chtěli stáhnout, tak jsme zase a znovu shořeli na neproměněných šancích. Obrana a neproměňování šancí. Bez obrany nejde vyhrát.

mickal

Na začátku druhé půle jste se dostali na jeden gól, ale zase se to sesypalo, čím to pořád dokola je?

Když už jsme byli na začátku druhé půle blízko vyrovnání, zlomila nás naše vlastní přesilovka. Bylo to 18:19, šli jsme na přesilovku, prohráli jsme ji 0:2, bylo to o tři góly a zase to s námi šlo z kopce. Je mi z té situace už fakt do breku. Snažíme se na trénincích, v zápasech do toho dáváme všechno, ale prostě ty utkání nezvládáme.

Mizérie se táhne už mnoho kol, stále jste nenašli, jak z toho aspoň po troškách ven?

Na tréninku děláme každý den obranu, přijde ale zápas a zase jsme vždycky tam, kde jsme byli. Přijde mi to, že jsme stále jakoby na mrtvém bodě. Fakt nevím, co s tím dělat. Momentálně jsme v situace, že máme ne za pět minutu dvanáct, ale za sekundu dvanáct, abychom se rozběhli.

Tak špatný start do sezony asi v Zubří nepamatujete …

Nikdy jsme něco takového nezažil. Je to strašně těžké odrazit se. Potřebujeme jeden zápas, který nás nakopne Máme mladý tým, na kterém leží deka, potřebujeme se prostě chytit. Doufali jsme, že se konečně chytíme doma. Lidi nás skvěle podpořili, bylo to určitě lepší, než s Plzní, ale zase to nestačilo. Dneska jsme na to podle mě měli. Ještě když se jim zranili dva nebezpeční střelci zdálky Stržínek s Konšelem, je to škoda, že jsme toho nevyužili.

První šestka se vám znovu o něco vzdálila …

Utíká nám to, ale musíme neexistuje nic jiného, než vyhrát v Přerově, pak vyhrát v Kopřivnici a pak musíme doma zlomit Jičín, to by nás mohlo nastartovat. Uděláme pro to všechno.