Matěj Havran opouští Zubří a míří do Maďarska

Rodák ze Vsetína, velký dříč a v posledních sezonách nepostradatelný pilíř obrany nejen v Zubří, ale i v reprezentaci. Řeč je o Matěji Havranovi. Ten po této sezóně odejde ze Zubří a vrhne se do svého prvního zahraničního angažmá.

Jeho výkonů si všimlo několik klubů, s Havrym si ale plácnul maďarský tým MOL Tatabanya KC, pravidelný účastník EHF Cupu a v posledních sezonách dokonce EHF Evropské ligy.

Tatabanya se aktuálně nachází na 3. místě nejvyšší maďarské ligy NB 1, hned za giganty Veszprémem a Szegedem. Ve skupinové fázi Evropské ligy skončila ve skupině H na 3. místě se 6 body. V Maďarsku se Havry potká s Davidem Mazurkem, který minulou sezónu zamířil do Csurgói KK.

Matěj Havran přišel ze Vsetína již ve starších žácích, s mladším dorostem vyhrál titul. V mužské kategorii vybojoval bronz v sezóně 2021/2022.

Havrymu přejeme za celý klub ať se mu v Maďarsku daří!