MATCHDAY: šanci na play-off musíme dnes vybojovat proti Dukle

Abychom mohli pomýšlet na play-off, musíme dnes vyhrát proti pražské Dukle. Moc kol do konce základní části nezbývá a proto je potřeba dnes urvat body! Proti nám se postaví velice rychlá Dukla, která hraje na hraně rizika. Tato hra jim vycházela i v podzimním zápase, kde nás porazila o góla.

Aktuálně se nacházíme na 9 pozici, což znamená postup do play-off (Tatran Prešov do vyřazovacích bojů nepostoupí). Dukla okupuje 4. pozici a daří se jí jak v Chance extralize, tak i na evropské scéně. Naposledy doma porazila švýcarský Thun. Dnešní zápas je tak předehrávkou 22. kola, protože o víkendu jede Dukla na odvetu Evropského poháru.

Trenér Peter Dávid

“My se trápíme a opět nás tíží stejná otázka – kdo vlastně nastoupí? Stále něco řešíme, hráči nejsou fit. Máme v živé paměti zápas na Dukle, kde jsme prohráli o gól. Dukla je pro nás známý soupeř, těšíme se na Mikyho Tonara. Rádi bychom to doma zase zvládli a udrželi šanci na play-off. Venku nám to utíká, tak aspoň udržet kvalitu domácích utkání. Oni mají vydařenou sezónu, jsou sehraní, vyhýbají se jim větší problémy, jsou vysoko v tabulce a hrají Evropský pohár. Musíme to ubojovat, potřebujeme to.”

Spojka David Mazurek

“Když se nám nedaří sbírat body venku, chceme uspět aspoň doma. Pro nás je to další klíčový zápas, pokud chceme pomýšlet na play-off, musíme ho zvládnout. Doufáme ve velkou podporu domácího publika.”

H2H

Bilance Dukly: výhra proti Thun (Ev. pohár – 28:26), výhra s Hranicemi (41:26), výhra ve Strakonicích (32:36), prohra s Prešovem (28:33)

Bilance Zubří: prohra ve Veselí (24:22), výhra proti Frýdku-Místku (27:23), prohra v Brně (32:29)

Zápas podzimní části: Dukla – Zubří 29:28 (22.10.2022)

Tabulkové postavení týmů

Zubří 9. místo – 19b.

Dukla 4. místo – 29b.

Rozhodčími jsou Novotný Jiří a Horáček Václav.

22. kolo Chance extraligy proti HC Dukla Praha začíná v 18:00

Lístky zakoupíte zde https://hczubri.enigoo.cz/app/tickets/events/202