MATCHDAY: rok 2023 načneme televizním utkáním v Brně

První letošní extraligové utkání odehrajeme v Brně. Tým SSKP Handball Brno vyzveme před kamerami České televize. Zápas bude prověrkou síly valašského týmu, kterému chybí podstatná část opor.

Brno jako každou zimní přestávku posílilo. Nejvýraznější tváři Brna na straně příchodů je Nikola Sekulič, který již v Brně působil. Na srbského pivota si dnes bude muset zuberská obrana dát veliký pozor.

Proti „Kéniku“ jsme odehráli na podzim velice dobré utkání. Stejně jako dnes bylo utkání vysíláno v televizi. Do Zubří 1. října přijelo oslabené Brno, to však neměnilo nic na tom, že jsme podali solidní výkon.

Trenér Peter Dávid

“Pro nás je těžké odhadnout sílu Brna. Teď se vrátil Sekulič, víme ale jak se obměnili. Momentálně je rozdílový hráč Kocich, těžko ale říct, jak to všechno bude po zimě. Každý tým se po pauze hledá, uvidíme ale, jak na to reálně jsme. My budeme nekompletní, už jsme si zvykli, že náš úděl je v této sezóně takový. Zápas rozhodne o šancích obou týmů na play-off.”

Spojka Lukáš Mořkovský

“Do Brna jedeme s velkým odhodláním zlomit nepřízeň osudu a urvat po dlouhé době extraligové vítězství. Pomoci by k tomu měla pozitivní bilance z přípravných utkání. Uděláme pro body maximum.”

H2H

Bilance Brna: výhra v Hranicích (22:35), výhra se Strakonicemi (24:21), prohra v Prešově (32:22)

Bilance Zubří: prohra s Lovosicemi (29:33), prohra v Kopřivnici (33:23), prohra v Prešově (27:20)

Zápas podzimní části: Zubří – Brno 34:27 (1.10.2022)

Tabulkové postavení týmů

Zubří 9. místo – 17b.

Brno 10. místo – 15b.

Rozhodčími jsou Šlezingr David a Špunar Jiří.

19. kolo Chance extraligy proti SKKP Handball Brno začíná v 17:00

Utkání vysílá stanice ČT sport