MATCHDAY: Před domácím publikem se pokusíme o srovnání semifinálové série

Semifinále mezi Plzní a námi začalo na západě Čech. Na Velikonoční pondělí zvítězil Talent, kdy jsme velké manko stáhli, bohužel otočení vývoje zápasu už bylo nad naše síly. Dnes hrajeme před domácím publikem a to hraje podstatnou roli.

Již ve čtvrtfinále se ukázal jako jeden z klíčových faktorů podpora publika. Zatímco na Ruzyni byste marně počítali stovky diváků, v Zubří se počítá do tisíce. V Plzni byla divácká kulisa velice slušná, na zuberskou atmosféru to však nemělo. I dnes se očekává v ROBE aréně „full-house“.

Výkonnost Plzeň potvrdila v prvním semifinále, tam jsme nestačili kvůli manku z úvodu zápasu. Ukázali jsme však, že proti Plzni hrát umíme. Na podzim v Zubří Talent tým padl. Proto lze pro dnešní zápas predikoval velice vyrovnaný a tvrdý souboj.

Trenér Peter Dávid

“U nás je otázka, kdo bude vůbec hrát. Do Plzně neodcestoval Mika a po zápase v Plzni zřejmě přibude ještě nějaký zraněný. My jsme měli několik výpadků, zaslouženě vyhráli domácí. Měli jsme problémy v nevyrovnanosti, střídali jsme výkony. Doufám, že to tak doma nebude a budeme konzistentní. Já věřím, že znovu dojde tolik diváků, aby byla plná hala.”

Křídlo Jakub Cibulec

“V pondělí to nebyl od nás optimální výkon, kterým jsme se chtěli prezentovat. Musíme si říct, co jsme udělali špatně a poučit se z toho. Doufám, že ve středu přijde zase co nejvíc fanoušků a budou nás hnát za vítězstvím. My na hřišti necháme vše, abychom zvítězili a postoupili.”

H2H

Play-off: Plzeň – Zubří 30:26 (10.4.2023)

Základní část: Plzeň – Zubří 37:27 (22.2.2023), Zubří – Plzeň 27:24 (26.10.2022)

Rozhodčími jsou Fukala Přemysl, Mohyla Radek.

2. semifinále play-off Chance extraligy proti Talent týmu Pl. kraje začína v 18:00

Lístky lze zakoupit online zde https://hczubri.enigoo.cz/app/tickets/events/218