MATCHDAY: pozitivní bilanci s Veselím jedeme potvrdit na Vysočinu

Proti Novému Veselí se nám letos daří, potvrzuje to vítězství v 8. kole a následně čtvrtfinále ČP, které jsme vyhráli o 8 branek!

Sokol patří mezi týmy, kterým se na domácí půdě dlouhodobě daří. V letošním ročníku Chance extraligy doma ani jednou neprohráli, pouze čtyřikrát remizovali. Nejprve s Duklou, pak s Prešovem, v televizním utkání s Brnem a remízovou bilanci domácích utkání završili Novoveselští s Plzní. Další remíza přišla v minulém kole na půdě Hranic. Ty získaly svůj druhý bod, první jsme jim darovali my. Dá se tedy očekávat velice napínavé utkání, kde budou chtít svou tvrz domácí udržet.

My jsme se konečně nakopli k výhře, jenž přišla v boji proti Frýdku-Místku. Tým okolo Petera Dávid věří, že další body získá dnes ve Veselí. Pomoci by měla již zmíněná dobrá bilance. Dlouhodobý trend zápasů proti Veselí ztvrzuje i jednoznačný postup v minulé sezoně ve čtvrtfinále.

Trenér Peter Dávid

“Je to další z klíčových zápasů, co se týče šancí na play-off. Jsme v tabulce vedle sebe. Nové Veselí dokazuje sílu domácího prostředí. Plzeň ani Dukla tam nedokázali vyhrát. Budeme muset konečně i z venku dovést další body. Je to zápas, ve kterém je rozhoduje o play-off, bude to velice atraktivní zápas pro diváky. V zápasech proti Veselí, ať to bylo v lize nebo v poháru, jsme dokázali, že s nimi umíme hrát.”

Spojka Ondřej Mika

“Jsme v situaci, kdy nám je jedno, kdo proti nám stojí. Máme cíl postoupit do play-off a za tím si jdeme. Jelikož je situace na hraně postupu do play-off vyrovnaná jak nejvíc to jde, musíme vyhrát.”

H2H

Bilance Nového Veselí: remíza v Hranicích (26:26), výhra se Strakonicemi (30:23), prohra v Prešově (30:22)

Bilance Zubří: výhra proti Frýdku-Místku (27:23), prohra v Brně (32:29), prohra s Lovosicemi (29:33)

Zápas podzimní části: Zubří – Nové Veselí 28:23 (8.10.2022)

Tabulkové postavení týmů

Zubří 8. místo – 19b.

Nové Veselí 10. místo – 19b.

Rozhodčími jsou Vacula Michal a Kichner Petr.

21. kolo Chance extraligy proti TJ Sokol Nové Veselí začíná v 17:00