MATCHDAY: Po dnešním televizním duelu získá jeden tým mečbol!

V této sérii platí jasné pravidlo „můj dům, můj hrad“. Oba celky udržely domácí tvrz a po dvou střetnutích je stav nerozhodný. Ve třetím utkání semifinálové série Plzně a Zubří očekáváme vyrovnané výkony na obou stranách. Zubří chce zopakovat výkon ze středečního utkání, které se hrálo v ROBE aréně. Plzeň chce naopak ukázat, že domácí půdu nedá zadarmo.

V dnešním zápase budeme chtít vyhrát a přivést domů pomyslný mečbol. Dnes to bude klíčové utkání, ve kterém se bude vše lámat a vývoj dnešního utkání ukáže, jak by mohla série zřejmě dopadnout.

Bilance Plzně: prohra v Zubří (31:25), výhra Zubří (26:20), Brno výhra (30:20), v Brně výhra (20:30)

Naše bilance: výhra Plzeň (31:25), prohra v Plzni (26:20), ve Veselí výhra (22:31), doma výhra 2x Veselí (30:21, 30:23)

Předzápasové postřehy

Trenér Peter Dávid

“Stav série je 1:1, do teď se ukazovalo, že kdo je doma, ten vyhraje. Pokud chceme být úspěšní, musíme dovést vítězství i z venku. Máme trochu psychickou výhodu ze středy. Doufám, že se nevrátíme do výkonu z prvního zápasu a budeme pokračovat ve středečním výkonu. Tato série se dala očekávat jako hodně vyrovnaná. Narazíme v neděli na hodně silnou Plzeň, bude ale záležet kdo se jak vyspí a komu to jak sedne. Rozhodne rozpoložení v den zápasu.”

Křídlo Pavel Přikryl

“Doufám, že se nám podaří navázat na druhý poločas domácího utkání, kde nám dobře fungovala obrana a v brance fantasticky chytal Milan Malina. V návaznosti na to nám fungoval dobře i útok. Snad se nám podaří předvést podobný výkon v Plzni a odvezeme si vítězství a vedení v sérii.”

Zápas začíná v 19:00 ve SH 1 Plzeň

Živé vysílání na ČT sport, tvcom nebo onlajnech