MATCHDAY: do Plzně jedeme na třetí utkání semifinále

Aktuální stav semifinále mezi námi a plzeňským Talentem je nerozhodný 1:1. Dnes si jeden z týmů vypracuje první mečbol. Bude to domácí tým, který zakončil základní část na prvním místě nebo náš tým, jenž je velkým překvapením letošního play-off?

Plzeň to doma umí. Ze dvou zápasů, které jsem v této sezóně na jejich půdě odehráli jsme vždy odešli jako poražení. Nejprve v jarní části s výpraskem o deset branek. Po druhé v pondělí v prvním semifinále. Tam jsme sice ze startu zápasu ztráceli, dokázali jsme se ale dotáhnout.

Stav série se nám podařilo srovnat před neskutečnou atmosférou v domácí ROBĚ aréně. Pokud bychom dnes na západě Čech uspěli, jeli bychom domů s pomyslným mečbolem a měli bychom možnost sérii ukončit doma. To je však poněkud předčasné, je potřeba se plně soustředit na dnešní zápas, na který měly oba týmy 2 dny přípravy.

Trenér Peter Dávid
“Jsme neskutečně rádi, že jsme srovnali stav série. Teď je všechno otevřené, všichni víme, jak to bývá v Plzni těžké. Naše sestava dozná určitých změn. My tam jedeme určitým způsobem překvapit. Potřebujeme ale lepší výkon, než byl v prvním utkání a potřebujeme taky kolektivní výkon. Strašně rádi bychom byli ve hře celé utkání a Plzeň trápili.”

H2H

Play-off: Zubří – Plzeň 33:30 (12.4.2023), Plzeň – Zubří 30:26 (10.4.2023)

Základní část: Plzeň – Zubří 37:27 (22.2.2023), Zubří – Plzeň 27:24 (26.10.2022)

Rozhodčími jsou Králíček Jiří, Letev Milan.

3. semifinále play-off Chance extraligy proti Talent týmu Pl. kraje začína v 19:00