MATCHDAY: Dnes dohráváme 11. kolo v Prešově

Tatran Prešov letos hraje 3 ligy a k tomu domácí slovenský pohár. V Evropské lize se mu příliš nedaří, ve skupině A nemá zatím ani bod. V české extralize jsou jeho výkony také za očekáváním. Vzhledem k porci zápasu, kterou Prešov absolvuje, se není ale čemu divit. Jeho kvality se však v žádném případě nedají popřít, patří mezi nejúspěšnější týmy Slovenska.

Tatran Prešov je házenkářský gigant a o tom hovoří kvalita týmu. Mančaft je složen s několika zahraničních borců. Mezi stálice týmu můžeme zařadit Olivera Rábka, Romana Tsarapkina nebo Igora Chuprynu v bráně.

Prešov se znovu po 16ti letech vrací do nejvyšší české soutěže, naposledy se účastnil soutěžního ročníku 2008/2009, tehdy skončil Tatran po základní části na pozici nejvyšší, my jsme byli hned za ním.

Prešov je znám také jako dlouholeté působiště Jakupa Krupy, který strávil půlku své kariéry na východě Slovenska. I on se na dnešní utkání těší.

Trenér Peter Dávid

“Zápas s Prešovem je dlouho očekávaný zápas v tom smyslu, že se několikrát odložil. Samozřejmě to bude těžký souboj, my jsme aktuálně venku takoví jací jsme. Kromě bodu z Hranic a výhry v Jičíně jsme nedovezli nic. Prešov má ale také několik zraněných. Musíme odněkud dovést nečekané body, oni bojují se svými problémy, měli bychom toho využít. Jsou ale favoritem, hrají doma. Bude to boj kdo s koho. Těším se i na střetnutí se známými, v Prešově jsem jednu sezónu působil.”

Brankář Jakub Krupa

“Zajíždíme na horkou půdu Prešova, kde se v poslední době českým týmům docela daří. Věřím, že budeme následovat české celky, které pravidelně odjíždějí z Prešova s body. Pro mě to bude mít speciální nádech, strávil jsem v Prešově půlku kariéry, těším se tam.”

H2H

Bilance Prešova: prohra ve Veszprému KKFT (30:28, Evropská liga), výhra s Brnem (32:22), výhra s Topolčanami (40:28, SVK liga), prohra v Göppingenu (34:24, Evropská liga)

Bilance Zubří: prohra s Karvinou (26:30), prohra v Maloměřicích (34:29), výhra  v Jičíně (29:30)

Tabulkové postavení týmů

Zubří 6. místo – 17b.

Prešov 5. místo – 19b.

Rozhodčími jsou Kichner Petr a Vacula Michal.

Dohrávka 11. kola extraligy proti Tatranu Prešov začíná v 18:00